Що таке комплаєнс?
Це поняття охоплює відповідність будь-яким внутрішнім або зовнішнім вимогам або нормам.
Такий термін як «комплаєнс» бере свій початок із США.
Саме завдяки комплаєнсу американські компанії підтверджують, що їх діяльність цілком прозора та відповідає вимогам Закону. В сьогоденних економічних умовах, комлаєнс потрібен компаніям як закордоном, так і в Україні. Оскільки доброчесність бізнесу стає невідмінною складовою ділової культури нашої країни.
Перевірка контрагентів, оцінка ризиків, запобігання конфліктам інтересів та корупційним правопорушенням - є необхідною складовою ведення бізнесу і це все можливо зробити за допомогою комплаєнсу.
В чому ж полягає комплаєнс?
•проведення консультацій про прийняті закони, правила, а також інформування про останні зміни в цій сфері;
•виявлення, оцінка та аналіз ризиків;
•контроль, перевірка, тощо.
До сфери комплаєнса відносяться також специфічні області, такі як:
•протидія легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом;
•протидія фінансуванню тероризму;
•розробка документів і процедур, що забезпечують діяльності компанії відповідно до чинного законодавства;
•захист інформаційних потоків, протидія шахрайству, встановлення етичних норм поведінки співробітників, тощо;
•оцінка корупційних ризиків;
•розробка, складання пропозицій та програм, які направлені на запобігання та протидію корупції.
Крім того, для побудови ефективної системи доброчесності компанії необхідно впроваджувати систему навчання та заохочення працівників (матеріальне та нематеріальне заохочення), систему заходів контролю за дотриманням вимог законодавства, організовувати заходи, направлені на роз'яснення та консультування працівників компанії, проводити внутрішні аудити, тощо.
Звісно, що запровадження комплаєнс системи потребує значних зусиль, фінансових витрат та часу. Але, це сприяє захисту та розвитку бізнесу.
Компетентний юрист допоможе проаналізувати невідповідність законодавству та оцінити всі ризики, розробити та встановити засоби контролю, які підтверджують, що організація виконує свої внутрішні та зовнішні вимоги на постійній і регулярній основі.
- Дніпровська міська рада передала в оренду частину землі лісового фонду під забудову Павло Васильєв 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв вчора о 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак вчора о 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева вчора о 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська вчора о 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва вчора о 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко вчора о 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Як соцмережі змінюють бізнес Ірина Кононенко 19.02.2025 14:13
- Тримати зв’язок: як підтримати людей на тимчасово окупованій території 207
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 206
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 198
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року 72
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 69
-
Польща розробила два сценарії для мігрантів з України на випадок закінчення війни
Бізнес 4142
-
Насправді про зраду США зможуть свідчити два конкретних рішення. Ось що має зробити Трамп
Думка 3286
-
Ексглава Укрспецекспорту відмивав гроші через Францію: НАБУ оголосило підозру
Бізнес 2792
-
Латвія закупила в Росії зброю майже на 800 000 євро. Це рекорд
Бізнес 2230
-
"Рахувати кожну копійку". Гетманцев закликав до жорсткої фінансової політики в Україні
Фінанси 1976