Бізнес як гра: що допомагає в ній вигравати?
Бізнес для мене – цікава гра. Її головний принцип полягає в тому, що перемагає той, хто отримує прибуток. Однак яким шляхом кожен цього досягає — лише його або її індивідуальний шлях.
Усе наше життя — це безкінечна гра. Як кажуть англомовні, «Endless Game». У ній багато складових: сім'я, взаємини з друзями, бізнес, соціальні проєкти та все, що так чи інакше нас стосується. Але й ці складові є своєрідними іграми зі своїми правилами.
Так от, бізнес для мене – така ж цікава гра. Її головний принцип полягає в тому, що перемагає той, хто отримує прибуток. Однак яким шляхом кожен цього досягає — лише його або її індивідуальний шлях.
Я не розумію популярної ідеї – аби чогось досягти в бізнесовій сфері, ти обов'язково маєш чимось жертвувати, працювати 24/7 і жити під постійним тиском. Усе, що ми робимо, має приносити задоволення. Крапка.
Залишається одне маленьке запитання: як таке можливе?
Годі ставити собі рамки та вирішувати, хто ж ви є для бізнесу: стратег, креативник чи оперативний менеджер.
Ви — вода, яка набуває форми того, хто необхідний у конкретній ситуації. Треба придумати ідею проєкту та його візію? Ви — стратег. Потрібно придумати, як це все привабливо «запакувати»? Ви — креативник. Є потреба в налаштуванні бізнес-процесів та контролі їх виконання? Ви — оперативний менеджер. Із таким підходом у вас ніколи не замилиться око і ви завжди розумітимете, що потрібно вашому бізнесу, аби стати кращими.
Більше того, так вам буде простіше перейти до наступного рівня — делегування.
Коли ви на власному досвіді знаєте, як все працює у вашому бізнес-проєкті, ви легко довіряєте людям ту чи іншу справу. Адже чітко розумієте критерії успішності. У випадку, коли результат їм не відповідає, ви дієте. Як саме — залежить від вас.
Я раджу: не боятися змінювати. І це стосується всього: процесів, людей і навіть самих проєктів.
Коли мене перестав драйвити мій меблевий бізнес, я створила Line M Сoncept. Хоча всі люди навколо казали мені, що це неможливо. Але я зрозуміла одне: якщо беззаперечно слухати інших, навіть авторитетних для мене людей, я ніколи не досягну того, чого хочу Я. Адже всі поради базуються на досвіді тих ІНШИХ людей, а я завжди прагну отримувати СВІЙ досвід.
Коли мене не влаштовували результати роботи Line M Сoncept, я кілька разів змінювала команду. Адже розуміла, що все налаштовано так, як хочу я, але результат — не той. Отже, проблема в реалізації. Тоді я чесно поговорила з командою і ми вирішили залишитися друзями, але перестати взаємодіяти в бізнес-сфері. Оскільки одне з іншим взагалі ніяк не поєднується та має свої окремі правили гри.
Із цього очевидний ще один мій бізнес-принцип — бути чесною. Насамперед із самою собою та з усіма навколишніми. Це змушує завжди бути трохи «над» ситуацією й оцінювати себе, свої вчинки, почуття. І, безумовно, всіх, із ким взаємодієш.
Це, відповідно, допомагає постійно розвиватися. Адже так я безперервно аналізую та роблю висновки. І цей процес відбувається не в певний відведений на це час: наприкінці місяця, кварталу або року. Це відбувається безперервно, що робить мене гнучкою та готовою до змін.
Я завжди легко визнаю, що роблю щось не так, якщо на це є достатньо аргументів. Як на мене, дуже корисна навичка в сучасному світі. Все змінюється. Завжди. А бізнес тим паче. Не варто прив'язувати себе намертво до якогось правила або цінності, адже сьогодні все працює ідеально та приносить прибуток, а завтра все легко може змінитися.
Тут дуже просто провести аналогію та порівняти бізнес із живим організмом. Точніше, з вами самими. От сьогодні ви вірите у щось, а завтра може трапитися щось таке, що з ніг на голову переверне ваше уявлення про все. Це може бути що завгодно: книга, людина або якась критична ситуація. Точно так само все працює в бізнесі та й у світі загалом. Тримайте руку на пульсі. Будьте тут і зараз тим, ким варто бути в цій конкретній ситуації. Та пам'ятайте — завтра все може змінитися.
І останнє, але не за значенням. Все у світі створюється з любові. Пам'ятайте про це завжди. Свій бізнес варто любити. Свої проєкти варто любити. Адже як привести їх до успіху без цього? Якщо ви відчуваєте, що у вас всередині щось змінилося і ваш бізнес вас більше не драйвить, ви його більше не любите — тоді змінюйте! Змінюйте свої проєкти та бізнеси так, щоб ви їх любили.
Адже любов — це основа всього!
- Направление на ВЛК инвалидов Віра Тарасенко 15:46
- ШАБАК оприлюднив свої висновки щодо трагедії 7 жовтня Георгій Тука 14:16
- Цивільна конфіскація: про це варто знати, якщо ви державний службовець Тетяна Видай 28.03.2025 14:47
- Від 2 до 4 мільярдів доларів Євген Магда 28.03.2025 13:13
- Українські надра – не предмет торгу, а основа національної безпеки Олена Криворучкіна 28.03.2025 12:19
- Примусове доставлення до ТЦК: Як діє поліція та що потрібно знати Павло Васильєв 28.03.2025 11:58
- Ти не зобов’язаний знати все, але зобов’язаний знати, де знайти потрібну інформацію Дмитро Зенкін 28.03.2025 10:14
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям Віталій Соловей 27.03.2025 22:24
- Чому корпоративна форма – це не про одяг, а про людей: новий підхід до HR у медицині Павло Астахов 27.03.2025 19:05
- Як підготуватися до співпраці з дизайнером: 5 кроків до успішного ресторану Алеся Карнаухова 27.03.2025 12:54
- Поточні проблеми тайм-менеджменту власників малого та середнього бізнесу в Україні Катерина Мілютенко 27.03.2025 12:45
- Договір між батьками стосовно дитини: філософія та роздуми Світлана Приймак 27.03.2025 09:55
- Стоїцизм папороті у перетвореннях декартової геометрії Олег Короташ 27.03.2025 07:22
- Податкові пільги як драйвер розвитку молодіжного підприємництва: досвід Польщі Юлія Мороз 26.03.2025 14:59
- Шукати ресурси для повоєнної відбудови потрібно вже зараз Дмитро Соболєв 26.03.2025 13:33
- Полтавський Мамай, СБУ, "октябрята", ДБР… Що скаже Вища рада правосуддя? 903
- Законопроєкт 13120 позбавляє дітей конституційного права на освіту 215
- Стоїцизм папороті у перетвореннях декартової геометрії 142
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 129
- Податкові пільги як драйвер розвитку молодіжного підприємництва: досвід Польщі 104
-
МВФ встановив нові структурні маяки для України
Фінанси 14879
-
В Україні порівняли запропоновану США угоду про надра з довічними репараціями – WSJ
Бізнес 4983
-
Британський регулятор оштрафував OnlyFans на 1 млн фунтів стерлінгів
Бізнес 4177
-
Втратити зір і стати стендап-комікесою. Історія резидентки "Підпільного" Ксенії Швець
2803
-
Яєчний король купує американського виробника яєць Hillandale Farms за $1,1 млрд
Бізнес 2773