Бізнес як гра: що допомагає в ній вигравати?
Бізнес для мене – цікава гра. Її головний принцип полягає в тому, що перемагає той, хто отримує прибуток. Однак яким шляхом кожен цього досягає — лише його або її індивідуальний шлях.
Усе наше життя — це безкінечна гра. Як кажуть англомовні, «Endless Game». У ній багато складових: сім'я, взаємини з друзями, бізнес, соціальні проєкти та все, що так чи інакше нас стосується. Але й ці складові є своєрідними іграми зі своїми правилами.
Так от, бізнес для мене – така ж цікава гра. Її головний принцип полягає в тому, що перемагає той, хто отримує прибуток. Однак яким шляхом кожен цього досягає — лише його або її індивідуальний шлях.
Я не розумію популярної ідеї – аби чогось досягти в бізнесовій сфері, ти обов'язково маєш чимось жертвувати, працювати 24/7 і жити під постійним тиском. Усе, що ми робимо, має приносити задоволення. Крапка.
Залишається одне маленьке запитання: як таке можливе?
Годі ставити собі рамки та вирішувати, хто ж ви є для бізнесу: стратег, креативник чи оперативний менеджер.
Ви — вода, яка набуває форми того, хто необхідний у конкретній ситуації. Треба придумати ідею проєкту та його візію? Ви — стратег. Потрібно придумати, як це все привабливо «запакувати»? Ви — креативник. Є потреба в налаштуванні бізнес-процесів та контролі їх виконання? Ви — оперативний менеджер. Із таким підходом у вас ніколи не замилиться око і ви завжди розумітимете, що потрібно вашому бізнесу, аби стати кращими.
Більше того, так вам буде простіше перейти до наступного рівня — делегування.
Коли ви на власному досвіді знаєте, як все працює у вашому бізнес-проєкті, ви легко довіряєте людям ту чи іншу справу. Адже чітко розумієте критерії успішності. У випадку, коли результат їм не відповідає, ви дієте. Як саме — залежить від вас.
Я раджу: не боятися змінювати. І це стосується всього: процесів, людей і навіть самих проєктів.
Коли мене перестав драйвити мій меблевий бізнес, я створила Line M Сoncept. Хоча всі люди навколо казали мені, що це неможливо. Але я зрозуміла одне: якщо беззаперечно слухати інших, навіть авторитетних для мене людей, я ніколи не досягну того, чого хочу Я. Адже всі поради базуються на досвіді тих ІНШИХ людей, а я завжди прагну отримувати СВІЙ досвід.
Коли мене не влаштовували результати роботи Line M Сoncept, я кілька разів змінювала команду. Адже розуміла, що все налаштовано так, як хочу я, але результат — не той. Отже, проблема в реалізації. Тоді я чесно поговорила з командою і ми вирішили залишитися друзями, але перестати взаємодіяти в бізнес-сфері. Оскільки одне з іншим взагалі ніяк не поєднується та має свої окремі правили гри.
Із цього очевидний ще один мій бізнес-принцип — бути чесною. Насамперед із самою собою та з усіма навколишніми. Це змушує завжди бути трохи «над» ситуацією й оцінювати себе, свої вчинки, почуття. І, безумовно, всіх, із ким взаємодієш.
Це, відповідно, допомагає постійно розвиватися. Адже так я безперервно аналізую та роблю висновки. І цей процес відбувається не в певний відведений на це час: наприкінці місяця, кварталу або року. Це відбувається безперервно, що робить мене гнучкою та готовою до змін.
Я завжди легко визнаю, що роблю щось не так, якщо на це є достатньо аргументів. Як на мене, дуже корисна навичка в сучасному світі. Все змінюється. Завжди. А бізнес тим паче. Не варто прив'язувати себе намертво до якогось правила або цінності, адже сьогодні все працює ідеально та приносить прибуток, а завтра все легко може змінитися.
Тут дуже просто провести аналогію та порівняти бізнес із живим організмом. Точніше, з вами самими. От сьогодні ви вірите у щось, а завтра може трапитися щось таке, що з ніг на голову переверне ваше уявлення про все. Це може бути що завгодно: книга, людина або якась критична ситуація. Точно так само все працює в бізнесі та й у світі загалом. Тримайте руку на пульсі. Будьте тут і зараз тим, ким варто бути в цій конкретній ситуації. Та пам'ятайте — завтра все може змінитися.
І останнє, але не за значенням. Все у світі створюється з любові. Пам'ятайте про це завжди. Свій бізнес варто любити. Свої проєкти варто любити. Адже як привести їх до успіху без цього? Якщо ви відчуваєте, що у вас всередині щось змінилося і ваш бізнес вас більше не драйвить, ви його більше не любите — тоді змінюйте! Змінюйте свої проєкти та бізнеси так, щоб ви їх любили.
Адже любов — це основа всього!
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський вчора о 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова вчора о 17:10
- Made in Vietnam, approved in Kyiv: схема по-новому Дана Ярова вчора о 17:02
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір 10.07.2025 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова 10.07.2025 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар 10.07.2025 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова 10.07.2025 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- Пенсійна рулетка 168
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 149
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 105
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? 52
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду 51
-
"Цифри шокують". Гетманцев оприлюднив дані про найбільші в Україні пенсії
Фінанси 16409
-
Борги українців продають на аукціонах. Що це значить для боржників?
Фінанси 7862
-
Перший випадок зворотної релокації: у Чернігові запустили фабрику, привезену з Польщі
Бізнес 5393
-
Банк ЄС анонсував 600 млн євро для України: найбільша сума – на відновлення ГЕС
Фінанси 4937
-
"По-справжньому довіряти одне одному": сім фраз, які використовують пари з міцною довірою
Життя 4840