Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.10.2023 12:45

Гранти: двері до розвитку для малих бізнесів в умовах війни. Як отримати фінансування?

Директорка благодійного фонду "МХП-Громаді"

Чому важливо підтримувати малий бізнес в Україні, а малому бізнесу – отримувати допомогу

В умовах повномасштабної війни в Україні щодня продовжують створюватися нові бізнеси: за статистикою Vkurse, цього літа було відкрито на 34% більше підприємств, аніж у той же період минулого року. Через бойові дії та економічними труднощі малому бізнесу особливо важливо мати доступ до фінансування. В цьому контексті гранти стають одним із можливих грошових джерел для підтримки та розвитку підприємців. Однак перш ніж подавати заявку на грант, важливо зрозуміти, де саме шукати ці можливості та які вимоги можна очікувати від різних грантодавців.

Гроші, навчання, звітність користь і вимоги грантування

Український малий бізнес може отримувати швидку фінансову підтримку від різних благодійних організацій, які зацікавлені в розвитку бізнесу в умовах війни. Гранти є важливим інструментом для початківців і підприємств, які прагнуть масштабувати свій бізнес. Вони дозволяють розширити виробництво, покращити процеси та створити робочі місця.

Грантові програми також включають навчальні модулі, які допомагають підприємцям підвищити свої навички та знання у сфері управління бізнесом. Наприклад, експерти надають консультації щодо бухгалтерського обліку або ж навіть просування в соціальних мережах.

Проте отримання гранту вимагає дотримання звітності. Для компаній-грантодавців важливо, щоб підприємці відкрито проводили свою підприємницьку діяльність, сплачували податки у громаду та сприяли розвитку економіки. Підприємці повинні чітко демонструвати, як вони використовують кошти, і забезпечувати прозорість перед фінансуючими організаціями.

Хто надає гранти та де їх шукати?

Основні джерела грантів в Україні, спрямованих на підтримку різних категорій бізнесу, включають:

Урядові програми. Уряд України та регіональні органи влади запускають грантові програми для підтримки малих підприємств. Це може бути фінансування на різні цілі, від розвитку технологій до реклами та маркетингу.

Міжнародні організації. Організації, такі як USAID, надають гранти для розвитку малого бізнесу в Україні. Вони часто спрямовані на підтримку інновацій і стартапів.

Грантові конкурси. Деякі організації та фонди оголошують конкурси, на які можна подавати заявки на фінансування. Прикладом можуть бути наші конкурси «Роби своє» та «Роби своє з Kurator» для HoReCa зверніть увагу, що реєстрація на другий триває до 22 жовтня.

Пошук грантів може бути завданням, що вимагає деякого зусилля, але існують кілька ресурсів, які можуть спростити цей процес:

- Інформаційні портали. Існують сайти та портали, які ведуть оновлену базу даних щодо грантових можливостей в Україні. Наприклад, портал ІСАР Єднання.

Партнери та бізнес-асоціації. Зв'язки з місцевими бізнес-асоціаціями та партнерами можуть допомогти дізнатися про доступні гранти.

Спеціалізовані програми. Деякі організації спеціалізуються на наданні грантової підтримки конкретним галузям бізнесу.

Як правильно заповнити заявку?

Отримання гранту для розвитку свого малого бізнесу — важливий крок на шляху до успіху. Ось декілька коротких порад щодо того, як правильно подати заявку та збільшити свої шанси на отримання гранту:

Розробіть чітку бізнес-ідею. Перед подачею заявки важливо мати чітку бізнес-ідею та розуміння того, як ви плануєте використовувати грантові кошти для розвитку свого бізнесу.

Розумійте процес. Перед подачею заявки вивчіть всі вимоги та процедури конкретної грантової програми, до якої ви збираєтеся подаватися.

Почніть з меншого. Якщо ви новачок у грантовому процесі, розгляньте можливості для отримання менших грантів або фінансування для початку. Це допоможе вам набути досвіду та покращити свої шанси на успіх у майбутньому.

Відкрийте ФОП. Статус Фізичної Особи-Підприємця може полегшити процес отримання гранту, особливо якщо ви плануєте розвивати свій бізнес.

Пропишіть головне. У заявці чітко відзначте основну мету гранту: чи це відкриття нового бізнесу, чи масштабування наявного. Не приховуйте жодного етапу вашого проєкту, адже деталізація є ключем до успіху.

Важливо, щоб малі підприємці розуміли можливості фінансової підтримки та шукали грантові програми, які відповідають їхнім потребам і цілям. Разом з цим, інституційна підтримка та підтримка розвитку малих підприємств можуть сприяти створенню стабільних умов для розвитку бізнесу та підвищенню економічної активності в Україні, навіть в умовах війни.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи