ФОП: зберігаємо чи закриваємо?
Підприємницька діяльність – завжди ризик, але 2020-го кількість ризиків зашкалювала. Допомогти бізнесу намагались нардепи та Президент. Та чи налагодився діалог?
Локдаун, зменшення купівельної спроможності, штрафи за маски, майбутнє введення РРО та обліку товарів – таке навантаження виявилося непосильним для бізнесу.
Верховна Рада України та Президент почули рух SAVE – ФОП та відтермінували введення РРО на рік - до 2022. Та цього, на думку підприємців-активістів, виявилось замало.
Водночас закон не відтерміновує застосування РРО для ФОП-єдинників 2-4 груп, які здійснюють ризикові види діяльності. Отже, планується, що з 01.01.2021 будуть застосовувати РРО ФОП-єдинники 2-4 груп, які здійснюють:
- реалізацію товарів (надання послуг) через Інтернет;
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медпризначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння.
Три дні я особисто спілкувався з представниками руху SAVE-ФОП. Вони висунули додаткові вимоги:
- підняття суми доходів після якої вводиться до РРО до 4 млн грн;
- встановлення одноразового ліміту суми проданого товару для встановлення РРО – 15 тис. грн.
Мною напрацьовано меморандум для спільної співпраці з підприємцями. Цей меморандум був направлений для внесення пропозицій представникам SAVE-ФОП.
Меморандум
Про взаємодію народних депутатів України та фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності.
Ми, народні депутати України та фізичні особи – підприємці, що підписали Меморандум беремо на себе взаємні зобов’язанні щодо спільної праці над утвердженням прозорих, простих правил здійснення підприємницької діяльності для:
- стимулювання підприємницької діяльності;
- спрощення систем звітності та обліку при здійсненні підприємницької діяльності;
- справедливої сплати податків до державного та місцевих бюджетів;
- відокремлення дійсної підприємницької діяльності від діяльності, пов’язаної з мінімізацією оподаткування.
1. Напрацювання змін до законодавства України (Закони та підзаконні акти) з метою створення від 01.01.2022 узгодженої системи оподаткування фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю.
2. Створення інформаційної платформи щодо популяризації сплати податків.
3. Посилення відповідальності державних службовців за незаконні вимоги до бізнесу.
4. Спільно з Національним банком України, Національною асоціацією банків України, Асоціацією українських банків, платіжними системами - розробити заходи для популяризації та стимулювання безготівкових розрахунків.
5. Спільно з Нацполіцією України, Службою безпеки України, митною та прикордонними службами здійснити напрацювання дієвих механізмів:
- боротьби з торгівлею контрабандним/контрафактним товаром;
- боротьби з нелегальною підприємницькою діяльністю.
Але 15 грудня SAVE-ФОП вийшли на вулиці Києва. Жодних пропозицій згідно з текстом Меморандуму малі бізнесмени - не надали. І ось виникає питання: це шантаж чи співпраця?
- «Справедливість» судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Як зруйнувати країну 321
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 188
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 148
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 132
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 108
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 6129
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
4800
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 3822
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648 -
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 3191