UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
10.12.2020 12:56

Умови попередньої оплати в публічних закупівлях. Бути чи не бути?

Координатор з моніторингу медичних закупівель міста Києва та Київської області, міста Львова та Львівської області, міста Одеси та Одеської області Transparency International Ukraine

Умови оплати під час закупівлі товарів, робіт та послуг цікавлять багатьох замовників та учасників закупівель.Тим більше, що останнім часом до правил гри неодноразово вносилися зміни.

І останні з цих змін – в постанові Кабінету Міністрів України  від 02.12.2020 № 1198 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 і від 22 липня 2020 р. № 641». Постанова набрала чинності вчора 09.12.2020.

Про що ж йдеться у вказаній Постанові та які саме зміни внесені?

По-перше, визначено, що пункт 2 постанови КМУ від 04.12.2019 №1070 доповнено наступним абзацом, в якому сказано, що на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти, здійснюється розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів з урахуванням особливостей, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Постанова КМУ від 22.07.2020 № 641 доповнюється також пунктом 151 яким, зокрема, передбачено наступне:
Заборонити на період дії карантину здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти, а Державній казначейській службі здійснення відповідних платежів, крім випадків, коли предметом закупівлі є товари, роботи і послуги, необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 225 “Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України”, а також для виконання бюджетних програм, коди програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету яких відповідають кодам функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету 0710—0763 згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період.

Коротко резюмуючи викладене, зазначаю:
З 9 грудня 2020 року та на період дії карантину проведення закупівель товарів робіт, послуг на умовах попередньої оплати заборонено. 

До речі, карантин подовжено до 28 лютого 2021 року.

Разом з тим, існують виключення – якщо предметом закупівлі є товари, роботи, послуги, що включені до Переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 225, а також для виконання бюджетних програм, коди програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету яких відповідають кодам функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету 0710—0763 згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період.

Тепер зміни до Переліку необхідно відслідковувати ще уважніше!

Вдалих закупівель! 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]