18 гривень не вистачило Бориспільській лікарні для проведення відкритих торгів.
Чому в медзакладах постійно "ремонтують" із порушеннями?
Чому відбуваються порушення законодавства в сфері закупівель? Чому якщо є потреба провести ремонт, медзамовники не можуть фахово спланувати свої закупівлі? Чи реально є потреба уникати відкритих торгів та укладати договори із "своіми" і коли це закінчиться?
Нещодавно Бориспільська багатопрофільна лікарня стала широко відомою, оскільки її з робочим візитом відвідав президент України та був неприємно вражений побаченим. Ця ситуація набула досить широкого розголосу і я вже згадувала про Бориспільську лікарню у своєму блозі, оскільки саме в той час виявила, як лікарня ремонтувала тротуари. Річ необхідна, звичайно, але ж не наприкінці грудня. Всупереч єдиним технічним правилам ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, тротуари лікарня вирішила відремонтувати не у суху погоду навесні і влітку, а напередодні Нового року. Очевидно, люди можуть собі дозволити таку розкіш.
Проте, виявляється, в лікарні не тільки проблема з ремонтом тротуарів, але й з ремонтом рентгенкабінетів.
Я неодноразово вже підіймала тему проблеми в замовників при плануванні та ремонті будівель та медичного обладнання. Здавалося, вже замовники мали б напам’ять вивчити порядок визначення предмета закупівлі та знати, що у разі закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається по об’єкту в цілому.
Але все одно періодично бачу порушення, в даному випадку й в закупівлях Бориспільської лікарні.
Сьомого серпня 2019 року лікарнею проведено закупівлю послуг з поточного ремонту рентгенологічного кабінету поліклінічного відділення на суму 199 982,01 грн. Закупівля здійснена шляхом укладення прямого договору, отже, 18 гривень не вистачило, для оголошення відкритих торгів, ну таке трапляється.
Але не минуло і місяця, як третього вересня було укладено договір на проведення електромонтажних робіт в тому ж самому приміщенні рентгенологічного кабінету на суму 81 464,86 грн.
Отже, в даному випадку необхідно було оголошувати відкриті торги на закупівлю послуг з поточного ремонту рентгенологічного кабінету та проводити їх через систему Prozorro, а не ділити одну закупівлю на декілька.
Як завжди у своїй практиці звернулась до замовника з листом та просила пояснити, чому двічі проведена закупівля ремонтних робіт в одному і тому ж приміщенні.
Замовник відповів, що тут така справа - спочатку ним було укладено договір на виконання ремонту приміщення, в ході якого з’ясувалось, що необхідно додатково замінити розетки, вимикачі та світильники. Тому довелося внести зміни в кошторис, внести закупівлю в додаток до річного плану та укласти ще один договір. Замовник абсолютно не мав на меті уникнути процедури відкритих торгів.
Здавалося б, усе правильно. Так, але не зовсім так.
Як я вже згадувала, договір на проведення поточного ремонту рентгенологічного кабінету був укладений сьомого серпня. Але за інформацією в Prozorro стосовно заміни розеток і світильників лікарні стало відомо майже одразу після початку ремонту - через три робочі дні. Тому виникає питання – а що заважало замовнику більш ретельно спланувати закупівлю, включити всі необхідні види ремонтних робіт, щоб не ремонтувати двічі та більше разів один і той самий кабінет.
Тим більше обидва договори укладені з одним і тим самим виконавцем.
Але! В такому випадку лікарні довелося б оголошувати відкриті торги в Prozorro, оскільки сумарна вартість закупівлі безумовно перевищувала б значення у 200 000 грн. І можливо ціна послуг конкурентів "свого ремонтника лікарні" виявилась би більш підходящою бюджету лікарні, але не тендерному комітету?
Можливо, ми маємо справу з недбалою підготовкою до закупівлі та ігноруванням етапу планування закупівлі? Про цю «хворобу» багатьох замовників я теж згадувала раніше. Чи все ж таки тут маніпулювання з метою уникнення відкритих торгів та укладення договору зі "своїм виконавцем/ремонтником"?
Друга закупівельна революція та нове життя закупівель з 19 квітня 2020 року має припинити свавілля замовників та вивести з тіні ту значну кількість процедур, що проходять без застосування електронної системи закупівель, шляхом укладення прямого договору.
Хоча, здійснюючи вже понад два роки регіональний моніторинг медзакупівель, я не здивуюся, якщо замовники почнуть ділити предмет закупівлі на ще дрібніші операції та оформляти окремими договорами, наприклад, фарбування кожної стіни приміщення :)
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427