Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
08.02.2018 12:30

Чи достатньо профілактичної роботи задля недопущення порушень?

Координатор з моніторингу медичних закупівель міста Києва та Київської області, міста Львова та Львівської області, міста Одеси та Одеської області Transparency International Ukraine

Порушення в допорогових закупівлях. Чи достатньо профілактичної роботи задля недопущення порушень в майбутньому?

Відповідно до інформації, розміщеної в системі електронних закупівельProZorro, встановлено, що Київська міська клінічна лікарня №9 оголосила допороговупроцедуру закупівлі молока пастеризованого вітамінізованого 2,5 % жирності зочікуваною вартістю 182 400 грн.

Закон України «Пропублічні закупівлі» передбачиввведення електронної системи для всіх державних закупівель товарів та послуг,вартість яких дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а для робіт – дорівнюєабо перевищує 1,5 мільйони гривень. Закупівлі назазначені суми називають «надпороговими».

Разом з тим, всі інші закупівлі в сумах, нижче зазначених вище, так звані«допорогові закупівлі», не обов’язкові для проведення у системі ProZorro , і їх можна проводити шляхом прямого укладання договорівз постачальниками. Водночас З аконпередбачає, що замовник з метою вибору постачальника може використовуватисистему для закупівлі товарів, робіт та послуг. Тобто проводити електроннийаукціон в ProZorro, мати змогу зекономити бюджетні кошти і з кількох пропозиційвибрати найвигіднішу можуть замовники по всіхпроцедурах закупівлі.

Під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких єменшою за вартість, що встановлена в Законі (200 тис. грн та 1,5 млн грн відповідно товари, послуги та роботи) застосовується Порядок здійснення допорогових закупівель (затверджено ДП«Зовнішторгвидав України» наказом від 13.03.2016 № 35).

Що ж із закупівлею Київською міською клінічною лікарнею № 9?

В закупівлі прийняв участь один учасник    ТОВ «Фірма Фавор»  із пропозицією 162 000 грн, з яким й  було укладено договір від 18.08.2017 № 150/ V,  разом з тим, зазначений договір було опубліковано на веб-порталіУповноваженого органу 04.09.2017.

Відповідно доПорядку здійснення допорогових закупівель, закупівлю необхідно завершити (абовідмінити) протягом 30 днів після закінчення терміну надання пропозицій.


Договір з переможцемукладається не раніше ніж через 2 робочих дні після оприлюднення рішення пропереможця закупівлі. Підписаний договіроприлюднюється протягом 2 робочих днів з дня його укладання та перебуває у вільному доступідля перегляду користувачами системи.


Отже, строки оприлюдненнядоговору чітко встановлені – протягом двох робочих днів з дня укладення такогодоговору.


Київська міськаклінічна лікарня № 9 опублікувала договір зпорушенням встановлених строків майже на два тижні.


У відповідь на моє зверненняпро надання пояснень щодо порушень при проведення закупівлі за державні кошти медзакладповідомив, що з відповідальною особою проведено профілактичну роботу пронедопущення в подальшому подібних порушень.


Дія Закону  України «Про публічні закупівлі» не поширюється на допорогові закупівлі.   Зарезультатом моніторингу закупівель в місті Києві та Київській області, на моюдумку, профілактичної роботи недостатньо. Основним способом вирішення більшостіпроблем на сьогодні є регламентація допорогових закупівель в Законі України«Про публічні закупівлі» . В цьому зацікавлена велика кількістьпредставників бізнесу.


Відповідністьдопорогових закупівель принципам здійснення закупівель залишаються одним з найважливішихаспектів подальших змін.

  Я Руденко Тетяна, Координаторцентру реагування на порушення у закупівлях в місті Києві та Київської області.Цей блог створено для поширення інформації про виявлені порушення замовників іучасників процедур закупівель сфери охорони здоров’я регіону.

Дослідженняпроводиться у рамках проекту «Медичні закупівлі місцевого рівня – контроль тареагування», який здійснюється за підтримки ГО «Інститут аналітики адвокації»та МФ «Відродження». 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net