Вийти з тіні: ворожити дозволять
Наскільки "на часі" узаконення езотеричної діяльності та освіти?
Проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо запровадження правового регулювання відносин у сфері езотеричної освіти № 10283 викликав жваві обговорення щодо легалізації працівників езотеричної галузі.
Метою даного законопроєкту є запровадження правового регулювання відносин у сфері езотеричної освіти, сприяння захисту прав та інтересів всіх учасників зазначених відносин, визначення базових правил ведення діяльності у сфері езотеричної освіти та забезпечення дотримання вимог законодавства України (податкового, трудового, у сфері регулювання підприємницької діяльності, захисту прав споживачів і т.д.) суб’єктами діяльності під час здійснення езотеричної освіти.
Самозайняті особи, які здійснюють діяльність у сфері езотеричної освіти, матимуть право на добровільній основі у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку подати до Міністерства освіти і науки України заяву про включення такої особи до Реєстру наставників у сфері езотеричної освіти за обраним напрямком езотерики. Пакет документів досить лаконічний, так працівник езотеричної сфери має подати:
- заяву встановленої форми;
- копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
- копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (для фізичних осіб - підприємців) або довідки про взяття на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність (для інших самозайнятих осіб);
- обґрунтування (у довільній формі) досвіду діяльності у визначеному напрямку езотерики, за яким особа бажає бути включеною до Реєстру наставників у сфері езотеричної освіти;
-документ про сплату адміністративного збору за включення до Реєстру наставників у сфері езотеричної освіти.
Яку ж реакцію отримали безпосередньо від самих зацікавлених учасників процесу? Ось тут все неоднозначно. Практикуючі езотерики радо підтримують ініціативу узаконення діяльності, можливості працювати відкрито. Але з «податками та поборами» не згодні, так за місце в Реєстрі потрібно буде сплатити адміністративний збір за включення до Реєстру наставників у сфері езотеричної освіти у розмір мінімальної заробітної плати. Потім за кожний рік перебування у Реєстрі - адміністративний збір у розмірі знову ж мінімальної заробітної плати. А за бажання видати іменний стилізований диплом наставнику доведеться заплатити один прожитковий мінімум за кожного дипломанта.
Також слід буде пам’ятати, що реєстрові езотерики зобов'язані дотримуватися закону про інформацію: заборонено здійснювати у будь-якій формі виготовлення, зберігання та розповсюдження інформації з пропагандою культу насильства і жорстокості, расової, національної чи релігійної нетерпимості та дискримінації, а також будь-яким іншим способом поширювати вказані ідеї серед населення.
Якщо згадати Ніццьку угоду про Міжнародну класифікацію товарів та послуг для реєстрації знаків (Ратифіковану парламентом ще 1 червня 2000 року), де зазначено, що діяльність є однією з форм реалізації права особи на працю та зайнятість населення, а відповідно до неї в Україні вже давно офіційно існують такі професії як «астролог» (код КП 5151), «ворожка» (код КП 5152), «хіромант» (код КП 5152) відповідно до Національного класифікатора професій, то можна сказати що наразі законотворці не видумують велосипед, а дещо наверстують невизначені, та покинуті на призволяще питання.
Наскільки « на часі» узаконення езотеричної діяльності та освіти? – з економічної точки зору: на часі, оскільки збільшать надходження до бюджету; – з правової точки зору: на часі, оскільки визначать не тільки права діячів, а й їх відповідальність перед третіми особами та державою.
Тож чекаємо на закінчення розгляду законопроєкту та як складеться його подальша історія.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422