Неприкаяна молодь
Вже наступного року молодь матеріально незаможних батьків може залишитися “за бортом” та не отримати освіти. Справа в тому, що Міністерство економічного розвитку та торгівлі хоче на законодавчому рівні відмінити численні гарантіі державного замовлення на в
Вже наступного року молодь матеріально незаможних батьків може залишитися “за бортом” та не отримати освіти. Справа в тому, що Міністерство економічного розвитку та торгівлі хоче на законодавчому рівні відмінити численні гарантіі державного замовлення на вищу освіту. Відмінити гарантії та право кожної молодої людини на освіту та майбутнє.
Нині, відповідно до ЗУ "Про освіту", фінансування за рахунок держбюджету підготовки фахівців здійснюється в обсягах, необхідних для забезпечення на кожні 10 тисяч населення навчання не менше 100 студентів у ВНЗ 1 і 2 рівнів акредитації та 180 студентів у ВНЗ 3 та 4 рівнів акредитації. Але вже наступного року ситуація може погіршитись.
І це на тлі того, що тотальне безробіття людей навіть з вищою освітою перетворює українську молодь на гастарбайтерів. Навіть здобувши хорошу освіту, в Україні, зокрема в обласних, районних центрах, знайти достойну роботу – ой як непросто. Без досвіду роботи далеко не в кожну фірму чи організацію візьмуть. А де ж той досвід візьметься, коли молодому дипломованому спеціалістові неможливо розпочати трудову кар’єру!
Так, знайти роботу в селі чи райцентрі просто нереально. Промислові підприємства – зруйновані в результаті «дикої» приватизації. Нічого нового не збудували. А малий бізнес в провінції настільки малий, що майже зовсім не впливає на проблему подолання безробіття. Доводиться молодим людям шукати кращої долі в Києві та інших великих містах. Там їх теж ніхто з відкритими обіймами не чекає. Тому хлопці та дівчата лише набувають сумний досвід розсилати резюме та ходити на безрезультатні співбесіди. Максимум, на що можна сподіватися – напівлегальна робота. Зарплата хоч і більша від тієї, на яку можна було розраховувати вдома, але всю її з’їдає оплата за проживання в столиці.
Відтак рано чи пізно дипломовані безробітні повертаються додому. Тут їх чекають такі ж безталанні приятелі. А в провінції для молоді одна розвага – бар. Це єдине, що активно розбудовується. Молоді працездатні люди витрачають на пиво і цигарки гроші, які отримали від батьків або здобули тимчасовими заробітками.
П’ятниця – молодь ходить з бару в бар, шукає вільне місце, але усе зайнято. Субота – місця вже є, але людей однаково море. Неділя – місць повно, але відвідувачів майже немає – спорожніли кишені. У середньому клієнт за вечір залишає у барі 150-300 гривень. Так розповів мені один юнак з Черкаської області про своє дозвілля.
У сім’ї 16-річної Таїси – дівчини з містечка Городище Черкаської області - постійну роботу має лише батько. Мама хворіє, а тому не може працювати. Батьки раді, що донька на канікулах знайшла підробіток у Києві. Тепер за власні гроші купить собі на зиму обновки. А їм буде легше зібрати до школи меншу дитину. Далі на цю дівчину чекатиме заробіток ще й на освіту, адже у разі скорочення державного замовлення на університет донці сім’я навряд чи зможе назбирати гроші.
Влада повинна усвідомлювати, що без турботи про підростаюче покоління та без продуманої молодіжної політики – країна не має майбутнього. Опікуватися цією справою мусять професійні педагоги, фахівці-освітяни, щоб давати підростаючому поколінню вірні життєві орієнтири, формувати правильні та потрібні освітні програми, зокрема які повинні фінансуватися з державного бюджету. Щоб молодь не тинялася з цигаркою і пивом, а була зацікавлена активним колективним студентським життям. Адже ми повинні виховувати не гастарбайтерів, а достойних громадян України – господарів своєї країни.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87037
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11223
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9236
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5706
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5379