Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.01.2019 10:52

McDonald’s позбавили ексклюзивного права на торговельну марку Big Mac в ЄС

Керуючий партнер Trustme Law Firm, голова комітету UNBA NextGen, заступник голови комітету з інтелектуальної власності НААУ

Всесвітньо відома мережа швидкого харчування McDonald’s позбулась права на торговельну марку «Big Mac», яку було зареєстровано ще у 1996 році.

Всесвітньо відома мережа швидкого харчування McDonald’s позбулась права на торговельну марку «Big Mac», яку було зареєстровано ще у 1996 році. Таке рішення винесло Відомство з інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO) 15 січня 2019 року, після розгляду справи між McDonald’s та ірландською мережею ресторанів Supermac's.

Рішення набирає чинності негайно та надає право використовувати позначення «Big Mac» всім компаніям на території ЄС, в тому числі Supermac's на будь-якому з власних продуктів харчування.

Історія протистояння.

Supermac's заснована в 1978 році та має близько 100 ресторанів в Ірландії. Позов був наслідком того, що McDonald's спробували зупинити розширення мережі Supermac's по всьому Європейському Союзу. Юристи McDonald's стверджували, що назва «Supermac's» вводить в оману споживачів, які можуть сплутати його з назвою «Big Mac» від McDonald's. Обидва заклади швидкого харчування виробляють та продають гамбургери.

Supermac's заявили, що юридична тактика McDonald's полягає в «залякуванні торговельною маркою, а зареєстровані торговельні марки зберігаються для їх використання проти майбутніх конкурентів».

Так, Supermac's звернулися до Відомства з інтелектуальної власності ЄС з вимогою позбавити американську корпорацію прав на торговельний знак «Big Mac», на підставі його невикористання. На думку юристів ірландської компанії, McDonald's володіє декількома торговельними марками, які не використовуються, а законодавство ЄС забороняє володіти правами тільки для того, щоб придушувати конкуренцію.

Юристи McDonald's, як доказ використання торговельної марки «Big Mac», надали Відомству приклади реклами та упаковки бургерів, а також роздруківки статей з енциклопедії «Вікіпедія», щоб довести продаж бургерів Big Mac в Європейському Союзі та використання торговельної марки.

Однак, Відомство з інтелектуальної власності ЄС стало на сторону Supermac's. Своє рішення EUIPO обґрунтувало тим, що у McDonald's не надали достатньо доказів, які б дійсно підтверджували використання торгівельної марки «Big Maс» за останні п’ять років на території ЄС.

Американська корпорація заявляє, що розчарована рішенням EUIPO та мають намір оскаржувати його.

Нагадаю, що відповідно до статей 197-198 Угоди про асоціацію між Україною Європейським Союзом  - реєстрація торговельної марки підлягає анулюванню, якщо протягом безперервного п’ятирічного періоду знак для товарів та послуг не використовується і відсутні належні причини для її невикористання.

А про анулювання свідоцтва торговельної марки внаслідок його невикористання в Україні, ми писали у попередній статті https://blog.liga.net/user/sbarbashin/article/30813.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]