Кодекс з процедур банкрутства: яким він має бути
Напередодні відбулось публічне обговорення нашого проекту Кодексу України з процедур банкрутства. До участі були запрошені усі зацікавлені сторони.
Напередодні відбулось публічне обговорення нашого проекту Кодексу України з процедур банкрутства. До участі були запрошені усі зацікавлені сторони, включно з представниками уряду, Національної асоціації банків України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, МВФ, ЄБРР, Світового банку та, звісно, громадськості. Говорили декілька годин.

В кожної зі сторін свій погляд, яким саме на виході має бути Кодекс. Найбільше думки різняться у кредиторів та позичальників, як фазичних, так і юридичних осіб. І це цілком зрозуміло, бо своя сорочка завжди ближча до тіла. Та наше завдання підготувати такий проект до другого читання, що буде максимально збалансований і захищатиме права обох сторін. Тому протягом цього тижня збиратимемо пропозиції учасників обговорення, проаналізуємо їх та подамо до профільного Комітету парламенту для врахування при доопрацюванні документу.
Маю і свої зауваження до проекту Кодексу. Так, в першу чергу, необхідно уніфікувати його, прописавши загальну частину, щоб книги щодо банкрутства фізичних та юридичних осіб регулювали вже особливості такої процедури для кожного з боржників. І в цій же загальній частині одним з основних принципів має бути прописано саме відновлення платоспроможності боржника і тільки у випадку неможливості цього запуск процедури банкрутства.
Варто також переглянути процедуру обрання арбітражних керуючих при проведенні процедури банкрутства юридичних осіб. Наразі вона занадто складна, що затягуватиме процедуру банкрутства та може стати навіть підставою для оскарження ухвалених рішень. Крім того, є питання і до винагороди цим арбітражним керуючим, бо передбачена винагорода розпорядника майна просто мізерна, а саме він виконує великий обсяг роботи.
Крім того, нинішній проект Кодексу не передбачає спрощеної процедури банкрутства юридичних осіб у разі їх самоліквідації, а мирова угода для юридичних осіб, на відміну від запропонованої процедури банкрутства фізичних осіб, майже не згадується.
І ще багато інших питань, серед яких і термін набрання документом чинності, що треба врегулювати та збалансувати, аби отримати дійсно дієвий Кодекс.
Головний же підсумок обговорення - всі сторони зацікавлені в ухваленні Кодексу України з процедур банкрутства. Залишилось тільки вийти на компромісний документ і, сподіваюсь, це нам вдасться.

Наразі вже маємо перші пропозиції правок для доопрацювання проекту Кодексу до другого читання. Якщо хтось з фахівців бажає долучитись до роботи, чекаємо пропозиції на адресу редакції видання Банкрутство та Ліквідація info@bankruptcy-ua.com Разом з експертами, які вже не перший рік працюють над цією проблематикою та виступили одними з ініціаторів публічного обговорення проекту Кодексу, усе ретельно опрацюємо, узагальнимо та зареєструємо у Верховній Раді. Єдине прохання - не затягувати, бо кінцевий термін подання правок до Комітету з питань економічної політики 3 квітня.
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук вчора о 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук вчора о 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін вчора о 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич вчора о 11:39
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти Олександр Висоцький вчора о 11:23
- Кому дадут отсрочку: новые правила для многодетных отцов и не только Віра Тарасенко 20.05.2025 23:41
- Gaming в Онтаріо, або як Операторам успішно отримати ліцензію Ольга Ярмолюк 20.05.2025 17:48
- Аудити безпеки в громадах: інноваційна методика для громад Галина Скіпальська 20.05.2025 14:22
- Що приховала влада у державному бюджеті 2024 року? Любов Шпак 20.05.2025 13:05
- "Гостомельська пастка" для місцевого самоврядування Володимир Горковенко 20.05.2025 10:25
- Топ 5 податкових порушень у 2025 році Сергій Пагер 20.05.2025 08:57
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 19.05.2025 15:49
-
Андрій Портнов: історія, що починалась в кримінальному Луганську, а закінчилась у Мадриді
45716
-
Зумери поступово відмовляються від навички, яка супроводжувала людство протягом 5500 років
Життя 22753
-
Росія ударила по Шостці. Пояснюємо подвійну загрозу новини про "70 загиблих на полігоні"
15344
-
Трамп провалив переговори, настав час рішуче посилити тиск на Кремль
Думка 7732
-
Зеленський-2025 проти зразка 2019 року. Як шість років та війна змінили президента України
7084