Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.09.2016 13:40

За крок до скасування віз у Європу

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Для України важливим є не час прийняття рішення всіма відповідними органами ЄС щодо безвізового режиму, а його результат.

26 вересня КомітетЄвропейського парламенту з цивільних свобод, юстиції та внутрішніх справ винісдовгоочікуване рішення стосовно схвалення доповіді щодо надання Українібезвізового режиму з ЄС. У подальшому долю даного проекту буде вирішено наголосуванні в обох палатах європейського законодавчого органу – Європейськомупарламенті та Раді ЄС. Для цього Комітет ухвалив рішення щодо початкупереговорів між двома вище зазначеними органами, а також Європейською комісією.

            Раніше висловлювалася думка про те, що голосування можевідбутися під час засідань Європейського парламенту протягом 3-6 жовтня. Але неварто розраховувати на прийняття рішення в даний період. Не дивлячись на те, щопісля 29 вересня (розгляд питання в Комітеті у закордонних справах)законопроект буде подано на голосування до Європейського парламенту, вартобрати до уваги і вплив певних обставин. Перш за все, це стосується ухваленнярішення щодо процедури призупинення безвізового режиму для третіх країн. Лише зпоявою даного механізму слід очікувати позитивного результату щодо України.Також варто звернути увагу на те, що, імовірно, Європейський парламентголосуватиме за безвізовий режим не лише для України, а й для Грузії. 8 жовтняв цій країні мають відбутися загальнонаціональні вибори, від прозорості йчесності яких залежить позиція ЄС. Тому, з огляду на це, розгляд безвізовогорежиму може бути перенесено на 24-27 жовтня.

Водночасзалишається імовірність, що голосування по Україні та Грузії будуть розведені,оскільки до цього моменту питання щодо обох країн розглядалися окремо. Більшетого, на користь скорішого розгляду безвізового режиму для України говорить те,що раніше з’являлася інформація про його обговорення Радою ЄС під час засіданняРади з питань правосуддя та внутрішніх справ, яке теоретично має відбутися 11жовтня 2016.

            Проте найбільш імовірним варіантом все ж є 24-27 жовтня,оскільки занадто коротким буде термін підготовки до процедури голосування вЄвропейському парламенті. Загалом, слід розуміти, що в даному випадку важливимє не час прийняття рішення всіма відповідними органами ЄС, а його результат.Принаймні варто очікувати позитивного рішення, оскільки з боку України було виконановсі поставлені вимоги. Але також слід зважати на те, що під час остаточногорозгляду питання безвізового режиму в Раді ЄС достатньо лише 4 голосів «проти»для його відхилення. Тому українській дипломатії слід зайвий раз пересвідчитисьщодо відсутності такої кількості країн-членів ЄС з негативною позицією.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи