Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.04.2016 15:51

Економічний шанс для України

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Для уряду України сьогодні з’явилася непересічна нагода втілити фундаментальні реформаторські плани в життя. Передусім, мова йде про приватизацію і реформу податкової системи. Сприятлива економічна кон’юнктура у світі дає гарний шанс реалізувати складні і

Після того, як промислове виробництво в Україні показалонезначне зростання в лютому, багато скептично налаштованих експертів завзятонамагалися трактувати підйом як аномалію, випадковість, після якої українськаекономіка дуже скоро розпочне закономірне падіння. Однак тенденції на світовихринках сировини, схоже, вперто пручаються таким прогнозам.

Якщо з початку 2015 року ціни на сировину у світі стрімкообвалилися, що негативно вплинуло на сировинно-орієнтовану вітчизнянуекономіку, то, починаючи з перших місяців 2016-го, вони так само стрімко пішливгору. Глобальні причини – покращення показників економічного розвитку в США таКитаї, темпи зростання яких сьогодні не відстають від прогнозованих.

Оздоровлення ринків сировини вкрай сприятливо відбиваєтьсяна промисловості України. Зокрема, виросла в ціні металургійна продукція, яка взагальному обсязі вітчизняного експорту складає 28%. Це призвело до зростанняобсягів виробництва в галузі на 19% порівняно з показниками березня 2015 року. Якнаслідок, вся українська промисловість піднялася за цей період майже на 5%.

Позитивну роль грає також відносне подорожчання нафти усвіті. Адже чим дешевше чорне золото, тим дешевша логістика для сировини, азначить, нижча ціна продукції, яка дістається покупцю. Крім того, дорожча нафтасприяє також зростанню цін на агропродукцію, яка сьогодні забезпечує найбільшевалютних доходів від експорту для України. Такий ефект, крім логістики,пояснюється тим, що за дешевої нафти виробництво біопалива з сільгоспкультурперестає бути економічно вигідним, внаслідок чого ці культури перенасичуютьринок пропозицією і обвалюють ціни на зернові і масляні.

В результаті підвищення світових цін на сировину, відбуваєтьсяприплив валюти в країну від експорту, що потроху стабілізує курс гривні. Доцього додається і завершення опалювального сезону, а відтак зникає потребакупувати в Європі газ за валюту. Все це дало Нацбанку можливість безболіснознизити облікову ставку, що має стимулювати кредитування банківської системи ібізнесу.

Таким чином, для уряду України сьогодні з’явиласянепересічна нагода втілити фундаментальні реформаторські плани в життя.Передусім, мова йде про приватизацію і реформу податкової системи. Сприятливаекономічна кон’юнктура у світі дає гарний шанс реалізувати складні і необхіднідля країни рішення. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи