Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.03.2016 15:47

На Полісся треба негайно ввести Нацгвардію

Народний депутат України 8-го скликання

Розкрадання бурштину – це не засіб виживання, а спосіб шаленого грабіжницького збагачення осіб, які не підуть на жодні умови легалізації відповідної діяльності, бо тоді манна небесна припиниться і треба буде працювати як всі.

В українськомуПоліссі триває грандіозний за масштабами та катастрофічний за наслідкаминезаконний видобуток бурштину. Жителі Рівненської та Житомирської областейвлаштовують цілодобові рейди тамтешньою місцевістю в пошуках дорогих «сонячних»камінців. При цьому робота чорних видобувачів обертається справжнім екологічнимлихом; люди агресивно руйнують місцевість, в якій самі ж мешкають.

Востаннє увагасуспільства була прикута до цієї проблеми восени минулого року, коли до місцьнелегального видобутку відправили Нацгвардію і поліцейський патруль. Тодіжителі навколишніх сіл навіть вступали в збройні сутички з правоохоронцями, якіоточили територію видобутку. Після того країна на кілька місяців забула пробурштин, доки з початком весни наруга над природним багатством регіону неспалахнула з новою силою.

Те, що заразвідбувається на Рівненщині і Житомирщині, важко назвати якось інакше, аніжзлочинне варварство, в якому замішана вся правоохоронна система цих областей і,не виключено, ряд високопоставлених чиновників центральної влади. Безнеформального дозволу і прикриття з боку місцевих управлінь СБУ та поліції цядіяльність просто неможлива. Тому керівництво МВС, СБУ та ГПУ має терміновопровести службові розслідування і тотальні кадрові зміни у даних регіональнихвідомствах.

Але цього, нажаль, буде замало. Пам’ятається, як під час минулорічного резонансу поборникиправ «знедоленого» люду розвели публічні дебати з приводу того, що тамтешнімешканці не мають роботи, тому і змушені заробляти на життя, як можуть.Насправді, все це маячня, і ті, хто був у відповідних місцях і спілкувався злюдьми, підтвердять ці слова. Група з кількох чоловік за день незаконноговидобутку заробляє на промислі від тисячі доларів США. Розкрадання бурштину –це не засіб виживання, а спосіб шаленого грабіжницького збагачення осіб, які непідуть на жодні умови легалізації відповідної діяльності, бо тоді манна небеснаприпиниться і треба буде працювати як всі. Тому треба негайно припинити цібалачки і терміново ввести в Рівненську і Житомирську області загони Нацгвардіїз необхідною інфраструктурою і правом застосування сили до тих, хто не бажатимеприпиняти чорне ремесло. Нелегальний видобуток бурштину – не реалізація праванароду на спільне користування надрами, а банальне масове розкраданнядорогоцінного ресурсу, яке, до того ж, призводить до плачевних екологічнихнаслідків. Цю лихоманку слід терміново зупинити, і наразі це можна ефективнозробити лише застосуванням сили, адже якісь раціональні аргументи і пропозиціїне задовольнять копачів, спокушених багатотисячними доходами в іноземнійвалюті.

Звісно, ценеобхідний, але тільки перший крок на шляху до вирішення проблеми. Припинившимасове свавілля, держава у найкоротші терміни має створити всі необхіднізаконодавчі умови для налагодження цивілізованого, екологічно безпечного ілегального видобутку бурштину, що забезпечить людей роботою, а державний бюджетдодатковими надходженнями.  

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net