Куди ж більше, дорогі союзники?
Тема Мінських домовленостей вже порядно набридла всім, хто так чи інакше має стосунок до цього процесу.
Тема Мінських домовленостей вже порядно набридла всім,хто так чи інакше має стосунок до цього процесу. З яких сторін і під якимикутами зору даний формат тільки не обговорювали, як тільки його не аналізувалиі які прогнози не робили, однак, врешті-решт, на практиці проблема й досізалишається в мертвій точці.
Вже доходить до того, що будь-які публічні заяви на цейрахунок або дратують своєю тривіальністю, або викликають якийсь когнітивнийдисонанс. От, наприклад, вчорашня заява заступника гендиректора Зовнішньоїслужби ЄС Хельги Шмід: Україна повинна робити більше для виконання Мінськихдомовленостей. А ось паралельно дані Пентагону, згідно з якими Україна втратилащонайменше 430 (!) військовослужбовців після підписання Мінських угод. Куди жбільше, дорогі союзники? Скільки ще сотень чи тисяч людей ми маємо втратити,аби ніхто в світі не міг докорити нам у безумовній прихильності мирномупроцесу? Все це якось занадто цинічно.
Разом з тим, в Європі невтомно переконують, що ці угоди –найкраще, що у нас є. Нічого не нагадує? Саме так, знаменитий афоризм Черчилля:«Демократія – найгірша з усіх форм правління, але кращої ще не придумали».Звісно, в політиці треба бути реалістами, тим більше у світовій. Але ж ми непро демократію говоримо, а про угоду, яка фактично не працює і постійноприносить жертви. Розмови і дипломатичні зусилля навколо того, чого не існує –вірний шлях до катастрофи. А мирного процесу сьогодні реально не існує.
Водночас сприймати цю обставину як фатальну даністьнедопустимо, адже політика на всіх рівнях – це, насамперед, вольові відносини.Коли немає політичної волі для перелому ситуації, залишається хіба щоповторювати про «найкраще, що у нас є». Але це «найкраще» в результаті лишепризводить до найгіршого, бо всі змушені страждати хай не так сильно, але безкінця і краю.
Тому, можливо, це непопулярна і песимістична позиція, алені сьогоднішні, ні завтрашні «нормандські» переговори, ні будь-які іншідипломатично-словесні спроби врегулювати конфлікт на чинній мінській основі непринесуть результату, поки незмінними залишатимуться базові інтереси іможливості сторін. І якщо на інтереси вплинути важко, то можливості піддаютьсякорекції. Тож поки Захід не наважиться на нову хвилю тиску на Росію, залишитьсятільки розмовляти. Ні про що. Очевидно, що до існуючих обмежень Кремль так чиінакше прилаштувався, і це не змінило його поведінку. Проблема в тому, що ниніЄС і США сприймають за власний героїзм навіть продовження діючих санкцій, хочаситуація вимагає нових і більш дієвих кроків. Правду кажучи, останнім часомголовним союзником України у протистоянні з Росією є не стільки свідома вольовапозиція міжнародних союзників, скільки «невидима рука» ринку, яка постійнознижує ціни на нафту і б’є по російській валюті. Якби не вона, можливо, санкціїстримували б Путіна вже десь поблизу Дніпра.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87037
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11223
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9236
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5706
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5379