Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
10.12.2015 13:19

Підсумок головного візиту року

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Про виступ віце-президента США в українському парламенті сказано чимало. У промові Джозефа Байдена ми знайшли для себе велику кількість меседжів, похвальний або ж сварливий зміст яких кожен визначив залежно від власних політичних симпатій.

Про виступ віце-президента США в українському парламентісказано чимало. У промові Джозефа Байдена ми знайшли для себе велику кількістьмеседжів, похвальний або ж сварливий зміст яких кожен визначив залежно відвласних політичних симпатій.

Звичайно, сам факт візиту американського політика такогорангу засвідчує непересічну зацікавленість США долею України, показує, що нашадержава є зоною стратегічних інтересів заокеанської супердержави. Однак, попривсі позитивні моменти і сигнали, ключова теза віце-президента прозвучала длявсіх нас як вирок – Україна є найбільш корумпованою країною світу, і якщо це невиправити, українську державність не зберегти.

У вітчизняному політикумі і суспільстві мали місцезавищені очікування від даного візиту. Політики і громадяни сподівалися, щоБайден наведе лад у владній верхівці, вкаже на необхідність кадрових змін вуряді та Генпрокуратурі, змусить керівництво держави бути рішучішим упроведенні реформ тощо. Але на противагу всім сподіванням високопосадовець  дав лаконічну настанову: «Justdoit!» -«Просто зробіть це!». Таким чином, Байден продемонстрував глибоке розуміннявнутрішніх українських реалій і наголосив, що ні Штати, ні будь-хто інший не взмозі допомогти Україні вирішити її одвічну проблему – ракову пухлину корупції.

Американський політик приїхав до Києва не влаштовуватирозбір польотів чи давати конкретні вказівки, а тим більше, ділитися таємнимирецептами досягнення успіху. Він надіслав нам дружнє застереження – якщо не висамі, то більше ніхто в світі. Своїми словами про те, що не існує демократії, вякій би процвітала корупція, Байден не заперечив демократичність постмайданної України,а лише завважив, що порив народовладдя під час Революції Гідності не зможерозвинутися в стабільну демократичну форму, якщо корупція не буде подолана.

Тож рецепт успіху від США звучить приблизно так: несподівайтеся на США, щоб бути успішними, і ви обов’язково такими станете. Іхочеться вірити, що під час наступних візитів високих гостей до Києва ми небудемо з головою занурені у скрупульозне обговорення месіанських планівзовнішнього порятунку України, оскільки всі будуть зайняті конкретними справамирозвитку країни.

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи