Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.11.2015 12:46

Підсумки другого туру місцевих виборів

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Згідно з офіційною інформацією ЦВК середня явка виборців під час другого туру місцевих виборів в Україні склала трохи більше 34%. Такий показник у Центрвиборчкомі назвали наднизьким і припустили можливість скасування другого туру в майбутньому.

Згідно з офіційною інформацією ЦВК середня явка виборцівпід час другого туру місцевих виборів в Україні склала трохи більше 34%. Такийпоказник у Центрвиборчкомі назвали наднизьким і припустили можливістьскасування другого туру в майбутньому.

Таким чином, норма, яка вважалася вдалою демократичноюновацією, може бути вилучена із законодавства через свою неефективність. І цеодин з тих небагатьох випадків, коли нововведення бойкотує не влада, агромадянське суспільство.

В теперішніх умовах посадовці будь-якого рівня – відпрезидента до мера міста чи сільського голови – мають ухвалювати складні, частонепопулярні рішення, реалізація котрих неможлива без високого рівнягромадянської підтримки і довіри. Саме легітимність, тобто визнаннясуспільством, є запорукою ефективності будь-якої влади. Ми ж отримали наступне.В середньому співвідношення отриманих голосів кандидатами в мери дорівнює60:40, подекуди 55:45, що свідчить про високу конкуренцію серед претендентів.При загальній явці в 30% реальна підтримка переможця становить 18-20%. Затакого кредиту довіри легітимність місцевих керівників більш, ніж сумнівна.

Окрім того, цьогорічні вибори до органів місцевогосамоврядування відбуваються в умовах реформи децентралізації влади. Це значить,що новообрані мери і депутати матимуть значно ширші повноваження і фінансовіможливості для їх реалізації, ніж місцеві ради попередніх каденцій. Відтепермісцева влада отримає більший вплив і разом з тим більше відповідальності задобробут громад. На превеликий жаль, українці не усвідомили сутності вказаноїреформи, в абсолютній більшості проігнорувавши участь у формуванні тих органів,від яких їх повсякденне життя залежатиме значно більше, ніж від парламенту,президента чи уряду. Ми досі помилково вважаємо київські кабінети ядромсоціально-політичного та економічного життя країни, тоді як час вимагає зміниакцентів і пріоритетів.

Очевидно, що українці втомилися від безперервної виборчоїепопеї. Мало кого надихають стандартні набори порожніх обіцянок, брудніпередвиборчі технології та одні й ті ж обличчя на білбордах. Чим довшетягнеться виборчий процес, тим більше він набридає і демотивує. Але цей марафондемократії необхідно проходити до кінця, адже йому існує лише одна дієваальтернатива – революція, що забирає життя людей. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи