Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.07.2017 13:50

Інвестиційна Політика

Лідер Громадської ініціативи "Розвиток Середнього класу"

Інвестиції - це основний механізм зростання потенціалу економіки країни, і, одночасно, можливе реальне джерело погашення державних боргів

У потоці щоденнихновин, що створюють нам постійний негативний фон, є такі, які, на першийпогляд, не б'ють по хворому, але по своїй суті можуть стати тектонічнимизрушеннями для майбутнього України. 
 
За наступні чотири роки нашій державі необхідно виплатитимайже 20-ть мільярдів доларів зовнішніх і внутрішніх боргів. 
 
При нинішньому рівні розвитку української економіки,зробити це за рахунок власних можливостей, - практично нездійсненне завдання.Вірніше, спробувати можна. Але, це гарантований обвал економіки, яка тількинамагається стабілізуватися, з різким, як наслідок, падінням доходів українців,що, в сукупності, може привести, на тлі зовнішніх факторів, до руйнуваннядержави. 
 
Є ще один варіант: продовжувати позичати гроші уінституційних і приватних зовнішніх і внутрішніх кредиторів. Але, це біг понаростаючому колу, коли борги, і нараховані на них відсотки, необхідно погашатиза рахунок нового кредиту. На який, в свою чергу, потрібно теж нараховувативідсотки. Саме тому, за останні роки, питома вага держборгу в обсязі ВВПУкраїни зросла з 60 до 80%. Це фінансова піраміда, яка відомо, чим закінчується. 
 
Є третій варіант: оголосити в 2019-му році, на якийприпадає пік зовнішніх виплат, технічний дефолт за зобов'язаннями. І перестатиїх виплачувати. Але, на це не піде українська влада, тому що в цьому роціповинні пройти президентські і парламентські вибори. А, хто ж захоче статиініціатором дефолту? 
 
Єдиний реальний і цивілізований варіант порятунку України -залучення інвестицій в основний капітал держави. 
 
Інвестиції - це основний механізм зростання потенціалуекономіки країни, і, одночасно, можливе реальне джерело погашення державнихборгів.
Але, в нинішніх українських реаліях, інвестиції - це, покищо, недоступна розкіш.
При нинішній структурі і ступені монополізації українськоїекономіки, при поточному слабкому рівні споживчого ринку, при високійкорумпованості влади, і маріонетковості правоохоронних і судових органів ніхтогроші в нашу країну вкладати не ризикне. 
 
Україні терміново потрібна Нова Економічна Політика,комплексна Інвестиційна Політика, продумана Податкова Політика, правоохоронна ісудова реформи. І, саме, все разом, в комплексі. 
 
Без цього на інвестиції в Україну розраховувати буденеможливо.
А, без інвестицій, ймовірність, вже не штучного, ареального дефолту в державі, стає дуже високою. З неминучими політичними, економічнимиі соціальними наслідками.   
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи