Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
24.02.2012 13:15
Проблеми взаємодії громадянського суспільства і держави
Необхідна умова для демократичних перетворень - це підвищення рівня та якості життя населення, ефективне та успішне впровадження реформ у країні, яке, в першу чергу, залежить як від влади, так і організацій громадянського суспільства. Ми обираємо владу яка
Необхідна умова для демократичних перетворень - це підвищення рівня та якості життя населення, ефективне та успішне впровадження реформ у країні, яке, в першу чергу, залежить як від влади, так і організацій громадянського суспільства. Ми обираємо владу яка має діяти в інтересах громади. Забезпечення гідної заробітної плати, створення умов для належної охорони здоров’я, забезпечення гідних умов проживання людей, ось ті основні моменти якості нашого життя, в напрмку реалізації яких і має діяти влада. Але як вона діє? Вона діє загалом, не в інтересах людей, а вирішується питання за рахунок людей. Йде розшарування суспільства: богаті багатіють, а бідні біднішають….Пенсійна реформа проведена за рахунок людей, оподаткування житла проведено теж так, а щодо житлово-комунальних послуг, то вже зараз йде обробка мешканців країни, що, буцім-то, тільки 60% витрат на житлово-комунальні послуги покриваются населенням. Наступ на права людей продовжується. Зараз йде наступ на трудові права людей через прийняття антисоціального Трудового Кодексу. Це фактично кабала для трудящих! Новий Трудовий кодекс не вирішує наявних проблемних питань, що виникають при трудових відносинах. Це такі проблеми, як неналежне оформлення трудових відносин, заробітна плата «в конвертах», відсутність чіткої системи ефективного громадського контролю в сфері праці; низька заробітна плата працівників підприємств, власники яких отримують високі прибутки, відсутність в законодавстві чітко виписаного механізму участі найманих працівників в управлінні підприємством, відсутність ефективного механізму захисту трудових прав працівників і т.д. Більш того, він має чіткі ознаки спрямованості на реалізацію інтересів найбагатших верств населення, які намагаються представити свої групові інтереси в якості інтересів усього суспільства.Коли влада закручує гайки, громадськість повстає. Незважаючи на природну терплячість, багатьом українцям набридло дивитися, як незаконно зносять дитячі майданчики, на місці яких черговий олігарх будує чергову “свічку”, як ДАІ незаконно зупиняє водіїв і виписує штрафи чи вимагає хабарів, як ректори на свій розсуд встановлюють розцінки на “платні послуги”, як невпинно ростуть ціни, а разом з ними й податки, як катастрофічно падає рівень життя людей... Будь-яка влада на місцях не хоче, щоб її перевіряв і тривожив будь-хто, а тим більше, якщо це громадскість. На Заході без погодження з громадськими організаціями жодне важливе рішення урядом не приймається. Влада сьогодні діє відірвано від людей, не прислухається до них. Побувавши в багатьох регіонах України, ми спостерігаємо, що реальні дії влади не збігаються з інтересами більшості громадян, тому що базуються на економічних інтересах олігархів. У нас продовжує діяти принцип: «Я начальник - ти дурень». Це і викликає народне занепокоєння.У цивілізованих країнах, де сформовано повноцінне громадянське суспільство, дії влади, проходять в інтересах людей, їх рішення спираються на їхню думку. Плебісцити, опитування, референдуми там стали нормою при прийнятті тих чи інших рішень, які зачіпають інтереси суспільства. У нас же влада, формально створивши громадські ради при різних державних організаціях, лише імітує соціальний діалог з громадськістю, запрошуючи до освячення своїх рішень тільки лояльні до неї недержавні організації, залишаючи за його межами безліч інших існуючих громадських формувань. В ідеалі функції громадських рад – це вплив. Вплив на процес підготовки та прийняття управлінських рішень. Але у більшості регіонів прийшли до керівництва громадських рад або люди лояльні до влади, або делеговані владою, або ці ради очолили представники влади. Навіть рішення, які приймаються в радах, готуються в теплих коридорах виконавчої влади. Багато людей прийшли туди для статусу. Багато хто, щоби бути ближчими до влади і випросити собі ресурси (фінанси, комунальні приміщення, допомогу в пошуку спонсорів).Але насправді, роль громадських рад не тільки у тому, щоб впливати на процес підготовки та прийняття управлінських рішень. Потрібен якісний аналіз політики. Як складаються і виконуються регіональні програми? Як формуються бюджети? І, головне, наскільки ефективно витрачаються бюджетні кошти? Досить часто державни кошти, які зібрані за рахунок наших податки, витрачаються не ефективно, а владні структури, поки що лише формально, підзвітна громаді.Проказовим прикладом цього може слуджити та обставина, що сьогодні приблизно 40% фонду заробітної плати знаходиться в тіні, тобто десь 145 млрд. грн зарплатного фонду знаходиться в обороті тіньового сектору економіки. В то час проблеми Пенсійного фонду все ж таки вирішили за рахунок підняття пенсійного віку для жінок, а не за рахунок оптимізації економіки.Розвинуте громадянське суспільство є невід'ємною складовою всіх демократичних правових держав світу. Але не дивлячись на те, що в країні держава справно реєструє, безліч громадських організацій, громадянське суспільства, про яке ми так багато говоримо, за останні 10 років практично не розвивається. Стан Громадянського суспільства в Україні низький, його вплив на суспільні процеси - неефективний!!! Нормальної закондавчої бази для їх діяльності немає. Система розробки рішень та контролю за їх виконанням з боку громадскості не працює. Громадскість позбавлена права представляти інтереси своїх соціальних груп в процесі прийняття рішень, що торкаються їх інтересів. В умовах плюралістичної демократії держава поступається частиною своїх повноважень в державній та управлінській сферах, але цього у нас не відбувається. Ми неодноразово заявляли, що держава має розробляти та впроваджувати соціальну політику, а контрольні функції має віддати профспілкам, громадскості, в цілому громадянському суспільству . Те що в її руках находяться і управлінські , і контрольні функції тільки приводить до негативних наслідків в суспільстві.Тому ми басимо такі основні шляхи робудови громадянського суспільства в Україні:1. Підвищення політичної культури населення; піднесення рівня суспільної свідомості, подолання явищ соціальної пасивності, відповідального діалогу з державою в межах нормального правового поля.2. Максимальне розширення сфери судового захисту прав і свобод людини, формування поваги до права і до закону;3. Постійне удосконалення контрольних механізмів, тобто механізмів зворотного зв'язку від суспільства до держави;4. Зміцнення свободи інформації і гласності, відкритості суспільства.Ми так багато чули про створення Суспільного телебачення, але його так досі і немає, закон «Про громадську телерадіокомпанію України» суспільство немає.Основні проблеми, що стоять нині на перешкоді ефективній взаємодії громадських організацій і влади – це насамперед небажання влади йти на співпрацю, непрозорість дій влади, відсутність інформації про її рішення, відсутність правових механізмів контролю громадськості за владою. Ми все ж розраховуємо на те, що влада нас почує та почне все ж допомогати розбудовувати громадянсьве суспрільсво та співпрацювати з ним.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422
Контакти
E-mail: [email protected]