Чи дочекаємося змін в галузі зайнятості, соціальної політики?!
Жалюгідний стан виробництва, низький розмір заробітної плати, велика частка тінього сектору економіки, все це значно погіршує соціальну ситуацію в країні. А не виконання законів щодо встановлення споживчого кошику, мінімальних соціальних стандартів, щодо і
Жалюгіднийстан виробництва, низький розмір заробітної плати, велика частка тіньогосектору економіки, все це значно погіршує соціальну ситуацію в країні. А невиконання законів щодо встановлення споживчого кошику, мінімальних соціальнихстандартів, щодо індексації грошових доходів населення, взагалі ставить підсумнів дію Конституції України.
Я буду виступатитут не тільки як представник громадскості в УС ПГС, але і яккоординатор Платформи «Збудуймо Європу в Україні», яка створена в прошлому роцігромадськими організаціями, що входять до 14 громадських рад при ОДА, а це понад2,5 тис. громадських організацій - найактивнішихпредставників я радий вітати тут в залі.
А якщо зважати нате, що ВГО «Громадська Палата України», яку я очолюю, діє в 19 областях України(в тому числі в Криму, Севастополі, Луганську та Донецьку), я буду говорити відзначної частини громадянського суспільства України.
чи задовільняє насукраїнців Співробітництво у галузі зайнятості, соціальної політики ... щопередбачено угодою про асоціацію?!!
За останнідекілька місяця я був учасников зустрічей з громадскістю в 5 областях (Львів,Хмельницький, Рівне, Вінниця, Дніпро) і скрізь люди одноголосно говорили пронезадовільний стан в цій сфері. Томупрошу мої зауваження та пропозиції сприймати як узагальнену думку громадскості.
Але я зупинюся лише на самих важливихпроблемах.
Головною державною інституцією вдосягненні передбачених цілей єМіністерство соціальної політики України. З огляду на те, що з назвиМіністерства давно зникло слово «праці», воно мало переймається процесамипраці, створенням робочих місць, розвитком підприємництва... мало працює наперспективу в цих сферах.... більше зосереджено на поточних справах:субсидії, пенсійне забезпечення, проблемиАТО, тощо.
Але якщо незайматися економікою, то все це в подальшому забезпечувати стає все складніше.І, прикро, що так відбувається роками!
Але якщо миговоримо про Угоду про асоціацію, то так далі не може бути.
В країнізначно уповільнились процеси створення нових, модернізація та реконструкціядіючих виробництв, практично сповільнилась інвестиційна діяльність, невпроваджуються дієві механізми створення нових робочих місць.
ЗапозиченняМВФ поки що не приводять до ефективного розвитку економіки, не створюютьналежний соціальний клімат в цьому плані.
Необхіднорозвивати підприємництво, малий та середній бізнес... підтримка їх діяльностімає стати приоритетом державної політики. Ми маємо довести участь в виробничихпроцесах до 40 % малого і середнього бізнесу. Вартість робочої сили має складати не менше 50% всобівартості продукції.
Розуміємо, що це наразі складно зробити, але ми маємобачити перспективу в цьому плані. Ми маємо чітко для себе розуміти загальну, галузеву,регіональну потреби в робочих місцях, як на поточний період, так і наперспективу. Цього, нажаль немає.
Потребуєперегляду роль Державного фонду зайнятості. Програми, що фінансуються зарахунок даного Фонду, в більшості є програмами з підтримки виживаннябезробітних і не вирішують завдань створення нових робочих місць. Більше того,у нас не має руху в перед, адже система соціального страхування досіпаралізована після невдалої, так званої її модернізації, на законодавчомурівні. Об’єднаний Фонд соціального стрхування два роки не працює.
А за багатомільйонні розкрадання його коштів досініхто не поніс відповідальності.
Ефективноюосновою діяльності з питань імплементації Угоди про асоціацію, є наявний станзаконодавства, зокрема стан тих законів, що регулюють формування тафункціонування суспільних відносин, я б сказав, болючих відносин, як то,скажімо, відміна трудових книжок, ініціювання прийняття нового Трудовогокодексу, підвищення пенсійного віку, тощо.
Якість такихзаконів, їх сприйняття в суспільстві, багато залежить від стану соціального діалогу, ефективної участі в ньомугромадянського суспільства.
Шановні друзі! Без врахування думки широкоїгромадскості ефективного законодавства зробити не можна!!!
Підходи досоціального діалогу потребують перегляду. Те, що там не має представників відгромадських організацій зменшує його цінність і ефективність, оскільки іпрофспілки, і організації роботодавців загалом охоплюють лише десь 40%громадянського суспільства, і не завжди відображають весь спектр проблем всуспільстві, які необхідно першочергово вирішувати.
Відомо, щонаразі йдут дебати про те як долучити представників громадянського суспільствадо соціального діалогу, але там де це вирішується, немає представників від тогосамого громадянського суспільства. Доповнення до відповідного законуздійснюються без врахування думки громадскості, і її роль там вбачається чистономінальною.
І на останок.Те що суспільно значимі закони, як то, скажімо, Трудовий кодекс, приймаютьсякулуарно, без широкого обговорення в суспільстві, лише шкодить законодавчомупроцесу і на сьогодні приводить до значної напруги в суспільстві, що неодмінноприведе до суттєвих недоліків в майбутньому, за які будуть розплачуватися люди.
Цьогодопускати не можна.
Дякую!
(з виступу на зустрічі представників УС ПГС зВіце-прем’єр-міністром з питань європейської інтеграції, яка відбулася15.07.2016 р. в клубі Кабінету Міністрів України)
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87051
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11261
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9252
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5436