Чи довго бути соціальній справедливості несправедливою?!
Вбачається, що направленість дій на створення умов для гідної праці, і має відображати суть соціальної справедливості, коли ми говоримо про соціально-трудові відносини, про соціальний захист, про реалізацію прав людини у сфері праці зокрема.
Соціальна справедливість має бути однією зневід’ємних частин будь-якої соціально орієнтованої економіки. Оскільки, згідноз Конституцією, Україна є соціально орієнтованою державою, то соціальнасправедливість — це також невід’ємна частина будь-якої сфери життя українськогосуспільства.
Вбачається, що направленістьдій на створення умовдля гідної праці, і має відображати суть соціальноїсправедливості, коли ми говоримо про соціально-трудові відносини, просоціальний захист, про реалізацію прав людини у сфері праці зокрема.
Попри того, щотеоретично уцьому контексті, в Україні зроблено чимало, це так і нестало предметом реальної соціальної справедливості в країні
Символічний соціальний діалог, який би мав стати ефектиним засобом досягнення порозуміння між різнимигрупами суспільства щодо поточних справ і окреслення шляхівсоціально-економічного розвитку країни, так і не запрацювавв країні. Для цього так і не створено належної основи, яка б враховувала інтереси усіх верств населення, усього громадянського суспільства. Закон зцього питання лише закріпив умови для певної группи профспілок та іншихлояльних до влади громад, вести, так званий соціальний діалог, в рамках своїх корпоративнихінтересів, а не інтересів усього суспільства.
Низька ефективністьтакого соціального діалогу очевидна, - він не зрушив з місця в позитивномуплані жодної існуючої соціальної проблеми в суспільстві.
Інституції, якістворені, на базі такого соціального діалогу, як Національна тристороннясоціально-економічна рада, тристороннє управління фондами соціальногострахування, інші інституції показали свою неспроможність впливатина процеси здійснення соціальної справедливості. Те, що в країні ростебезробіття, катастрофічно зростає заборгованість з виплати заробітної, взанепаді трудова міграційна політика, за межами бідності знаходиться значнабільшість пенсіонерів, - є тому підтвердження.
А відсутність консультацій уряду зпредставниками соціальних партнерів, неефективність дій громадських радпри центральних органах виконавчої влади, тощолише додають такому соціальному діалогу негативу. А нещодавно створена Громадянська платформамоніторингу реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом є скоріше антуражем, ніж тою інституцією, що впливатиме реально насоціальну справедливість. З огляду на представництво платформи, усі очікуванняна краще є просто марними.
І тому підходи до соціальногодіалогу потрібно переосмислити, а саме існування соціальногодіалогу кардинально реформувати. Ми маємо позбутися всього того баласту,який протягом всього часу гвалтував країну, використовув її в своїхкорпоративних інтересах. Лише залучення нових представників громадскості,активістів від оновлюючого громадянського суспільства, які довгий час залишалося за бортом прийняття життєво важливих рішень, може сприятистворенню реальних засад соціальноїсправедливості.
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда вчора о 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко вчора о 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов вчора о 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак вчора о 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін вчора о 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 22825
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 13262
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 4221
-
Графіки знову скасовано. 18 грудня в Україні не відключатимуть світло
оновлено Бізнес 3319
-
Законопроєкт про множинне громадянство категорично не можна було ухвалювати. Ось у чому небезпека
Думка 3035