Чи довго бути соціальній справедливості несправедливою?!
Вбачається, що направленість дій на створення умов для гідної праці, і має відображати суть соціальної справедливості, коли ми говоримо про соціально-трудові відносини, про соціальний захист, про реалізацію прав людини у сфері праці зокрема.
Соціальна справедливість має бути однією зневід’ємних частин будь-якої соціально орієнтованої економіки. Оскільки, згідноз Конституцією, Україна є соціально орієнтованою державою, то соціальнасправедливість — це також невід’ємна частина будь-якої сфери життя українськогосуспільства.
Вбачається, що направленістьдій на створення умовдля гідної праці, і має відображати суть соціальноїсправедливості, коли ми говоримо про соціально-трудові відносини, просоціальний захист, про реалізацію прав людини у сфері праці зокрема.
Попри того, щотеоретично уцьому контексті, в Україні зроблено чимало, це так і нестало предметом реальної соціальної справедливості в країні
Символічний соціальний діалог, який би мав стати ефектиним засобом досягнення порозуміння між різнимигрупами суспільства щодо поточних справ і окреслення шляхівсоціально-економічного розвитку країни, так і не запрацювавв країні. Для цього так і не створено належної основи, яка б враховувала інтереси усіх верств населення, усього громадянського суспільства. Закон зцього питання лише закріпив умови для певної группи профспілок та іншихлояльних до влади громад, вести, так званий соціальний діалог, в рамках своїх корпоративнихінтересів, а не інтересів усього суспільства.
Низька ефективністьтакого соціального діалогу очевидна, - він не зрушив з місця в позитивномуплані жодної існуючої соціальної проблеми в суспільстві.
Інституції, якістворені, на базі такого соціального діалогу, як Національна тристороннясоціально-економічна рада, тристороннє управління фондами соціальногострахування, інші інституції показали свою неспроможність впливатина процеси здійснення соціальної справедливості. Те, що в країні ростебезробіття, катастрофічно зростає заборгованість з виплати заробітної, взанепаді трудова міграційна політика, за межами бідності знаходиться значнабільшість пенсіонерів, - є тому підтвердження.
А відсутність консультацій уряду зпредставниками соціальних партнерів, неефективність дій громадських радпри центральних органах виконавчої влади, тощолише додають такому соціальному діалогу негативу. А нещодавно створена Громадянська платформамоніторингу реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом є скоріше антуражем, ніж тою інституцією, що впливатиме реально насоціальну справедливість. З огляду на представництво платформи, усі очікуванняна краще є просто марними.
І тому підходи до соціальногодіалогу потрібно переосмислити, а саме існування соціальногодіалогу кардинально реформувати. Ми маємо позбутися всього того баласту,який протягом всього часу гвалтував країну, використовув її в своїхкорпоративних інтересах. Лише залучення нових представників громадскості,активістів від оновлюючого громадянського суспільства, які довгий час залишалося за бортом прийняття життєво важливих рішень, може сприятистворенню реальних засад соціальноїсправедливості.
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 2254
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 2016
-
ЄС звернеться за допомогою до короля Бельгії, якщо Орбан ветує продовження санкцій
Фінанси 1853
-
Mocha Mousse — наймодніший відтінок сезону, який він і як його додати до свого образу
Життя 1567
-
Українці повертаються до трудової міграції до Польщі. Біженців залишилось 15% – опитування
Бізнес 1494