Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
19.12.2016 19:46

Антирейдерський закон: зміни. Частина сьома і остання

Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції

Сьогодні говоримо про два масштабних закони – «Атланти» у сфері державної реєстрації. Так, мова йдеться про закони "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підпр


Сьогодніговоримо про два масштабних закони– «Атланти» у сфері державної реєстрації.

Так,мова йдеться про  закони "Продержавну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та "Продержавну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадськихформувань". Або як їх ще називають: «Про реєстрацію нерухомості» та «Прореєстрацію бізнесу».

Левовачастка змін, які вніс Антирейдерський закон, стосуються саме цих нормативно-правовихактів та сфери реєстрації взагалі. Тож пропоную розглянути їх та зрозуміти, щосаме змінилося.

По-перше,було звуженопринцип екстериторіальності. Відтепер, нотаріуси та інші суб’єктидержавної реєстрації  реєструють  нерухомість та бізнес лише в межах області,крім випадків, коли реєстраційна дія вчиняється одразу після нотаріальної.

По-друге,  реформування роботи з реєстрами, де ускладнилипроцедуру відкриття розділу з приводу нерухомості задля унеможливлення існуванняпаралельно двох розділів.

Щодовзаємодіїз іншими реєстрами  органіввлади.

Докине забезпечено інтегрованість Державного реєстру речових  прав з Єдиним державним реєстром судовихрішень, реєстратор повинен реєструвати  на підставі рішень судів лише після перевіркинаявності у Єдиному державному реєстрі судових рішеньвідповідного рішення суду, а в разі його відсутності направляти запит до суду зметою його підтвердження.  

Закономпередбачено доступ до  інших реєстрів, державнийреєстратор має доступ до відомостей Державного земельного кадастру та Реєструдокументів дозвільного характеру.  Авиключно нотаріуси до реєстру актів цивільного стану громадян у режимі «readonly».

Важливенововведення   - це комунікація реєстратора з власником майна.Коли реєстратор отримує пакет документів для реєстрації, він зобов’язанийповідомити про це власника нерухомості на електрону пошту системою СМС Маяк.Таким чином, власник може контролювати  проведенняреєстрації та якщо вважає ці дії рейдерським захопленням -  може подати заяву про заборону реєстрації (тодіреєстрація буде зупинятись). Тобто у власника майна є строк для звернення досуду для встановлення обтяження рішенням суду.

 

Лобіюванняв інтересах громадського сектору

Узмінах до Закону  України "Продержавну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадськихформувань" законодавець передбачив обов’язковість  нотаріального посвідчення підписів на рішенніпро внесення змін та установчих документах. Таким чином, буломінімізовано ризик махінацій.

Упопередніх шести «блогах» я повністю роз’яснив усі положення  Антирейдерського закону по кожномунормативно-правовому акту та кодексу окремо, до яких вносились зміни, та покожній конкретній зміні. Все це з метою правильного розуміння та ефективногозастосування його на практиці, і перші результати вже є.

 

Блог Ліга.нет 19.12.png

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net