Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.11.2011 11:40

Квартплату збільшать за рахунок … балконів

Міністр юстиції України (2014-2019)

Мінімальна заробітна плата на початок наступного року становитиме 1073 гривні, а мінімальна пенсія – 822 гривні. Такі показники проекту Державного бюджету на 2012 рік. Проте, зростання мінімальних соціальних стандартів на 30-50 гривень аж ніяк не покращить


Окрім стрімкого здорожчання продуктів та ліків, накишені простих громадян з року в рік зазіхають можновладці. Так, їхня черговаініціатива щодо внесення змін до Житлового кодексу підвищить розмір квартплати.Адже із наступного року площа балконів більшості українців обраховуватиметьсяза збільшеними коефіцієнтами.
В середині жовтня цього року парламентарі ухвалилизакон про внесення змін до Житлового кодексу щодо визначення житлової тазагальної площ об'єкту житлової нерухомості (реєстраційний №8203). Данимзаконом встановлювався порядок визначення розміру балконів, веранд, лоджій зурахуванням коефіцієнтів, що затверджуються центральним органом у сферіжитлової політики. Тоді Президент наклав своє вето на цей закон та зауважив, щотакі коефіцієнти мають бути встановлені на рівні закону. З першого погляду,слушне та абсолютно виправдане зауваження. Проте, в результаті маємо черговуантинародну ініціативу чинного Президента - очільник підготував власніпропозиції до закону, які й були підтримані депутатами на минулому пленарномутижні – 18 листопада 2011 року.
Новоприйняті зміни до Житлового кодексу передбачають,що до загальної площі квартири зараховується площа лоджій, балконів, веранд ітерас з урахуванням таких коефіцієнтів: для балконів і терас 0,3; для лоджій0,5; засклених балконів 0,8;веранд, засклених лоджій і холодильних комор 1,0.
Проте, тут треба зауважити: відповідно до чинноїІнструкції про порядок проведення технічної інвентаризації нерухомого майнакоефіцієнт 0,8 щодо засклених балконів підлягає застосуванню лише припідрахунку площ квартир або гуртожитків, які були збудовані абореконструйовані після 01.01.2006. Тільки от більша частина житловогофонду країни була збудована набагато раніше 2006 року, а тому у таких випадкахпри визначенні площі балкону повинен застосовуватися коефіцієнт 0,3.
Наслідок зміненого Житлового кодексу відчує на собікожен другий українець – площа квартир буде перерахована для всіх громадян, якізасклили власні балкони. З першого погляду, збільшення коефіцієнта на 0,5 – ненадто суттєва зміна. Проте, для 26 мільйонів українців, які нині живуть замежею бідності, здорожчання квартплати на 50-60 гривень щомісяця стане сильнимударом по сімейному бюджету.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи