Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
03.12.2018 23:45

Чому я підтримую новий закон про адвокатуру (законопроект №9055)?

Керуючий партнер ЮФ "Антіка", доктор юридичних наук, адвокат

Найближчими днями Верховна Рада України має розглянути законопроект №9055 "Про адвокатуру і адвокатську діяльність"

Декілька слів щодо законопроекту №9055 «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», який підтримали провідні українські та міжнародні юридичні фірми. Повний текст листа партнерів юрфірм на підтримку законопроекту №9055 сьогодні надрукувала Судово-юридична газета. 

Поділюся власними мотивами. Чому особисто я підтримую цей законопроект?

Моє бажання працювати над законопроектом в Раді з питань судової реформи було абсолютно прагматичним. Працюючи в юридичному бізнесі більше 20-ти років (вісімнадцять з яких в статусі адвоката), я хотів отримати для себе та для своїх колег по юридичному цеху законодавчо закріплену та зрозумілу модель ведення адвокатського бізнесу.

Не менш важливим при підготовці законопроекту було закріплення реальних гарантій адвокатської діяльності, якими ми можемо користуватися, коли представляємо інтереси наших клієнтів. Законопроект такі гарантії надає. Навіть опоненти законопроекту №9055 визнають, що питання гарантій здійснення адвокатської діяльності та забезпечення прав адвокатів в законопроекті врегульовано краще, ніж в чинному законі "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", ухваленому в 2012 р.

Положення, що регламентують вступ в професію, прозорість обрання та діяльності органів адвокатського самоврядування, притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності, також були оновлені з огляду на закріплення у Конституції України положень про обов‘язкове адвокатське представництво та з урахуванням підвищення ролі адвокатури в нашому суспільстві.

Саме тому я вважаю, що не можна зволікати з прийняттям законопроекту №9055. Безперечно, є моменти, певні колізії в тексті законопроекту, які потрібно доопрацювати, утім це суто технічні питання, які можна узгодити між першим і другим читанням. Але для того, щоб була можливість ці питання відкоригувати, необхідно ухвалити законопроект у першому читанні.

Якщо ми намагаємось розвивати незалежну адвокатуру в Україні – двох позицій з цього питання бути не може. І дуже хочеться, щоб цю думку почули, а головне сприйняли народні депутати, які будуть розглядати законопроект №9055.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]