Яким має бути вихід, якщо у Вільнюсі трапиться прикрість!
Безумовно ми з Вами усі сподіваємося що Угода про Асоціацію буде підписана саме 29 листопада і саме у Вільнюсі.
Безумовно ми зВами усі сподіваємося що Угода про Асоціацію буде підписана саме 29 листопада ісаме у Вільнюсі.
Упродовж останніх«євромайданних» днів спостерігається чітка і незаперечна істина –євроінтеграція для українських громадян стала своєрідним прообразомнаціональної ідеї. «Євротема» об’єднала людей навколо єдиних стандартів:високого рівня життя, безумовного дотримання закону та прав людини, поваги додумки кожного.
Але національноюідеєю живуть люди із патріотичним духом. Запроданці і манкурти живуть поза нею.Учорашнім інтерв’ю Янукович, незважаючи на всі меседжі про незмінність курсуєвроінтеграції, дав зрозуміти, що він живе поза національною ідеєю, поза тимконсолідуючим духом, що об’єднав людей на майданах. З цього інтерв’ю стаєзрозуміло, що Угоду про Асоціацію між Україною і ЄС Янукович не хочепідписувати 29 листопада у Вільнюсі.
Українськігромадяни незламні у своїх намірах змусити Януковича піти до Європи. Розуміючийого схильність до свавілля, громадські активісти започаткували на офіційномусайті Адміністрації президента США збір підписів під петицією щодо застосуваннясанкцій до українських можновладців. Сама по собі петиція може слугувати лишепідставою для рішення американського президента. Водночас,це фактично офіційне звернення українських громадян про підтримку доміжнародної спільноти. Маємо всіляко вітати та масово підтримувати такі заходи.
На сьогоднішнійдень зрозуміло одне – якщо 29-го листопада угода не буде підписана, то світ на180 градусів відвернеться від нинішньої української влади, але не відвернетьсявід українського народу! Європа поставить «на паузу» усі наші з неї переговори,бо домовлятись з шулерами, які зараз при владі, вони не будуть.
За такогосценарію, цілком природно, що упродовж останніх днів ми готуємо відповідь напитання: «А що робити, якщо Асоціація таки не буде підписана і Янукович зрадитьнадії мільйонів людей, які зараз стоять на сотнях українських майданів»?
Питаннянадзвичайне гостре, бо 29 листопада лише на майдані в Києві мітингуватиме понад300 тис. українців. Безапеляційних і безкомпромісних. Люди налаштованіагресивно. Людям захочеться випустити пару.
Але є кілька «але»:
По-перше. Братиштурмом Адміністрацію Президента, Кабмін і Межигір’я – не вихід. Проллєтьсякров. В жодному разі не можна допустити такого сценарію.
По-друге. Простотак розійтися – ще більший «не вихід».
По-третє.Зрозуміло, що після 29-го листопада стояти на холоді невизначений час буде складно.
Людям требачітко дати зрозуміти: що робити, як робити і коли робити. Вселити в них віру йнадію. У разі не підписання 29-го угоди про асоціацію Януковичем, її підпишевже інший президент. Це можна буде зробити, якщо Януковича усунути від влади.
Мій варіантвиходу із ситуації:
1. Оголоситисаме на 29 листопада 2013 року, саме на цю п’ятницю, лише на один деньтотальний загальнонаціональний страйк. Усі тепло одягаємося, покидаємо своїробочі місця, гуртом і з усмішкою виходимо на вулиці показово демонструємо нашісили.
2. Лідерампарламентських опозиційних партій ініціювати масштабні переговори зЄвропейським Союзом від імені України з напрацювання особливих, а можливо йбезпрецедентних форм асоціації ЄС не з державою Україна, а з українськимигромадянами. Основними завданнями таких перемовин мають стати:
- персональнісанкції щодо Януковича й інших урядовців, а також членів їхніх сімей.
- максимальналібералізація візового режиму аж до повного його скасування.
- впровадженняширших можливостей для отримання молодими українцями освіти в західних вишах.
- наданняззовні масштабнішої допомоги для розвитку цільових проектів зі становленнягромадянського суспільства, масового вивчення англійської та інших мов,поширених для спілкування в Європі.
3.Якнайшвидше, ще на Євромайдані, публічно підписати меморандум про формуванняширокої опозиційної коаліції до наступних виборів Президента України. Документповинен містити чіткі терміни і принципи визначення єдиного кандидата відопозиційного фронту вже в першому турівиборів 2015 року!!! Цим кандидатом має стати той, хто матиме у визначениймомент найвищий рівень підтримки виборців. З цією метою опозиційні кандидати мають переднародом підписати публічну угоду про взяті на себе зобов’язання, що під часвиборчої компанії вони не будуть взаємопоборювати один одного та, рішеннямисвоїх з’їздів, гарантують зняти своїх кандидатів на користь сильнішого. Аудиторомелекторального потенціалу кандидатів має виступити заздалегідь визначений пулавторитетних міжнародних соціологічних компаній.
4.Опозиційним політичним силам і лідерам громадянського суспільства запровадитиширокий і демократичний дискусійний майданчик з напрацювання спільноїполітичної й ідеологічної платформи для наступної президентської кампанії.Координувати діяльність майданчика має колегіальний орган з паритетнимпредставництвом політичного та громадського сектору опозиційної спільноти.
5.Домагатися припинення адміністративних та кримінальних переслідувань догромадян, які брали участь в акціях протесту. Кваліфікувати такі переслідуванняяк політично вмотивовану розправу над мирними громадянами.
6.Створити ініціативну групу зі збору підписів для референдуму за вступ Українидо Європейського Союзу.
7.У визначений день щомісяця проводити по всій державі масову мирну ходусимпатиків європейської інтеграції України.
Тількиоб’єднавши зусилля, ми можемо вселити довіру в людей, що ми переможемо.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393