Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
27.11.2013 15:13

Яким має бути вихід, якщо у Вільнюсі трапиться прикрість!

Народний депутат України 7-го скликання

Безумовно ми з Вами усі сподіваємося що Угода про Асоціацію буде підписана саме 29 листопада і саме у Вільнюсі.

Безумовно ми зВами усі сподіваємося що Угода про Асоціацію буде підписана саме 29 листопада ісаме у Вільнюсі.

Упродовж останніх«євромайданних» днів спостерігається чітка і незаперечна істина –євроінтеграція для українських громадян стала своєрідним прообразомнаціональної ідеї. «Євротема» об’єднала людей навколо єдиних стандартів:високого рівня життя, безумовного дотримання закону та прав людини, поваги додумки кожного.

Але національноюідеєю живуть люди із патріотичним духом. Запроданці і манкурти живуть поза нею.Учорашнім інтерв’ю Янукович, незважаючи на всі меседжі про незмінність курсуєвроінтеграції, дав зрозуміти, що він живе поза національною ідеєю, поза тимконсолідуючим духом, що об’єднав людей на майданах. З цього інтерв’ю стаєзрозуміло, що Угоду про Асоціацію між Україною і ЄС Янукович не хочепідписувати 29 листопада у Вільнюсі.

Українськігромадяни незламні у своїх намірах змусити Януковича піти до Європи. Розуміючийого схильність до свавілля, громадські активісти започаткували на офіційномусайті Адміністрації президента США збір підписів під петицією щодо застосуваннясанкцій до українських можновладців. Сама по собі петиція може слугувати лишепідставою для рішення американського президента . Водночас,це фактично офіційне звернення українських громадян про підтримку до міжнародної спільноти. Маємо всіляко вітати та масово підтримувати такі заходи.

На сьогоднішнійдень зрозуміло одне – якщо 29-го листопада угода не буде підписана, то світ на180 градусів відвернеться від нинішньої української влади, але не відвернетьсявід українського народу! Європа поставить «на паузу» усі наші з неї переговори,бо домовлятись з шулерами, які зараз при владі, вони не будуть.

За такогосценарію, цілком природно, що упродовж останніх днів ми готуємо відповідь напитання: «А що робити, якщо Асоціація таки не буде підписана і Янукович зрадитьнадії мільйонів людей, які зараз стоять на сотнях українських майданів»?

Питаннянадзвичайне гостре, бо 29 листопада лише на майдані в Києві мітингуватиме понад300 тис. українців. Безапеляційних і безкомпромісних. Люди налаштованіагресивно. Людям захочеться випустити пару.

Але є кілька «але»:

По-перше. Братиштурмом Адміністрацію Президента, Кабмін і Межигір’я – не вихід. Проллєтьсякров. В жодному разі не можна допустити такого сценарію.

По-друге. Простотак розійтися – ще більший «не вихід».

По-третє.Зрозуміло, що після 29-го листопада стояти на холоді невизначений час  буде складно.

Людям требачітко дати зрозуміти: що робити, як робити і коли робити. Вселити в них віру йнадію. У разі не підписання 29-го угоди про асоціацію Януковичем, її підпишевже інший президент. Це можна буде зробити, якщо Януковича усунути від влади.

Мій варіантвиходу із ситуації:

1.    Оголоситисаме на 29 листопада 2013 року, саме на цю п’ятницю, лише на один деньтотальний загальнонаціональний страйк. Усі тепло одягаємося, покидаємо своїробочі місця, гуртом і з усмішкою виходимо на вулиці показово демонструємо нашісили.

2.  Лідерампарламентських опозиційних партій ініціювати масштабні переговори зЄвропейським Союзом від імені України з напрацювання особливих, а можливо йбезпрецедентних форм асоціації ЄС не з державою Україна, а з українськимигромадянами. Основними завданнями таких перемовин мають стати:

-     персональнісанкції щодо Януковича й інших урядовців, а також членів їхніх сімей.

-      максимальналібералізація візового режиму аж до повного його скасування.

-     впровадженняширших можливостей для отримання молодими українцями освіти в західних вишах.

-   наданняззовні масштабнішої допомоги для розвитку цільових проектів зі становленнягромадянського суспільства, масового вивчення англійської та інших мов,поширених для спілкування в Європі.

3.Якнайшвидше, ще на Євромайдані, публічно підписати меморандум про формуванняширокої опозиційної коаліції до наступних виборів Президента України. Документповинен містити чіткі терміни і принципи визначення єдиного кандидата відопозиційного фронту вже в першому турівиборів 2015 року!!! Цим кандидатом має стати той, хто матиме у визначениймомент найвищий рівень підтримки виборців. З цією метою опозиційні кандидати мають переднародом підписати публічну угоду про взяті на себе зобов’язання, що під часвиборчої компанії вони не будуть взаємопоборювати один одного та, рішеннямисвоїх з’їздів, гарантують зняти своїх кандидатів на користь сильнішого. Аудиторомелекторального потенціалу кандидатів має виступити заздалегідь визначений пулавторитетних міжнародних соціологічних компаній.

4.Опозиційним політичним силам і лідерам громадянського суспільства запровадитиширокий і демократичний дискусійний майданчик з напрацювання спільноїполітичної й ідеологічної платформи для наступної президентської кампанії.Координувати діяльність майданчика має колегіальний орган з паритетнимпредставництвом політичного та громадського сектору опозиційної спільноти.       

5.Домагатися припинення адміністративних та кримінальних переслідувань догромадян, які брали участь в акціях протесту. Кваліфікувати такі переслідуванняяк політично вмотивовану розправу над мирними громадянами.   

6.Створити ініціативну групу зі збору підписів для референдуму за вступ Українидо Європейського Союзу.

7.У визначений день щомісяця проводити по всій державі масову мирну ходусимпатиків європейської інтеграції України.

Тількиоб’єднавши зусилля, ми можемо вселити довіру в людей, що ми переможемо.

 

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net