Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
29.07.2013 15:39

В кабінетах Міндоходів готують чергову авантюру для фінансового ринку

Народний депутат України VII скликання (2012-2014)

З вересня влада почне чергове перекроювання Податкового кодексу. За вже усталеною практикою в стінах Міндоходів шукають додаткових можливостей для податкового визискування. Відповідний законопроект вже оприлюднили в закутках сайту Міністерства доходів і зб

З вересня влада почне чергове перекроювання Податкового кодексу. За вже усталеною практикою в стінах Міндоходів шукають додаткових можливостей для податкового визискування. Відповідний законопроект вже оприлюднили в закутках сайту Міністерства доходів і зборів України.

За традицією, чергове «творіння» податківців підготовлене без врахування можливих негативних наслідків для економіки в цілому та фінансових ринків, зокрема.

Окрім різних податкових «новацій», фіскали планують змінити податковий режим інститутів спільного інвестування (ІСІ).

Нещодавно запроваджений акцизний податок на операції з цінними паперами не дав очікуваного економічного ефекту. Влада подалася в пошуки нових можливостей для латання дірок дефіцитного бюджету. 

Цього разу з кодексу мають намір вилучити норми щодо звільнення коштів спільного інвестування від сплати податку на прибуток і податку з доходу. Колишні пільги для інвестиційних фондів (які є звичною практикою в усьому світі) тепер обернуться для інвесторів потрійним оподаткуванням.

Задумане владою матиме зворотний економічний ефект з трагічними наслідками. Ми станемо свідками згортання фондового ринку в Україні.

Інвестфонди, які в Україні існують вже більше 10 років, акумулюють в собі значний обсяг інвестиційних ресурсів. Наприкінці 2012 року вартість чистих активів ІСІ склала 139 млрд. 260 млн. грн. Це на 23,5% більше, ніж за підсумками 2011 року. З цих активів – 16,8% належать нерезидентам України. Така позитивна динаміка розвитку ринку зі спільного інвестування України сприяла легалізації фінансових потоків та припливу іноземних інвестицій.  

Пропоновані зміни до Податкового кодексу дуже швидко спровокують зменшення обсягів інвестиційного капіталу, заморожування інвестиційних проектів, вихід професійних учасників з фондового ринку України та відтік капіталу в інші країни та офшори.

Найгірше, що йдеться не лише про погіршення умов для фондового ринку. Налякані інвестори, особливо зарубіжні, можуть отримати додатковий негативний сигнал з України.

За даними Європейської Бізнес Асоціації індекс інвестиційної привабливості України у ІІ кварталі 2013 року, як і рік тому, залишається стабільно низьким.

Бажання інвесторів триматися подалі від України підтверджує і звіт Національного банку України. Обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну в травні 2013 року порівняно з травнем минулого знизився в п'ять разів до 114 млн. доларів. А за п'ять місяців 2013 року обсяг ПІІ знизився на 41,1%, склавши 1,363 млрд. доларів.  

Плани, що активно обговорюються у владних кабінетах демонструють таланти влади з «вправного» керування економікою. Згубна практика щорічної непередбачуваної фрагментарної зміни податкового законодавства насторожує іноземних інвесторів та гальмує процес залучення довгострокових інвестицій в Україну. Бажання швидкої наживи штовхає можновладців на різні авантюри, які зазвичай згодом обертаються ще більшими негараздами для економіки. Результати красномовні - за останніми підрахунками Standard & Poor's Україна посідає 7 місце в рейтингу економічно найризикованіших країн світу. Аналітики цієї компанії оцінюють ймовірність дефолту у нашій державі в майже 50%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]