Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.06.2020 11:08
Державні пенсіонери, ширше тримайте кишені?!
Ой, чи так воно буде...
І все-таки Україна вельми дивна держава. Не хочеться і визнавати цього, але куди подінешся від фактів. А вони свідчать про те, що в нашій країні, як заявляють і пишуть усі, не лише вибіркове правосуддя, а й соціальне забезпечення. Для одних категорій громадян космічні зарплати і пенсії, іншим – фіга з маком.
Чи може довго проіснувати держава, у котрій пенсії учорашніх державних службовців, які складають становий хребет порядку й організованості, діяльності управлінського персоналу в країні нині отримують пенсії ледве не на рівні прибиральниць, двірників, але точно нижче, до прикладу, сантехніків, водіїв. Скажімо, я державний пенсіонер уже без малого одинадцять літ, але за цей час ще жодного разу не отримав жодної копійки доплат, моя пенсії не індексувалася, хоча практично в усіх категорій пенсіонерів рівень соціального забезпечення значно зріс. У декого і вдвічі, і втричі.
Подібного, зауважу, немає в жодній країні світу Більше того, п’ять років тому було прийнято якийсь просто таки, як на мій хлопський розум, дурацький закон, відповідно до якого всі категорії пенсіонерів можуть отримувати доплати, індексації до соціального забезпечення, а ось учорашні державні службовці, які вийшли на пенсію до 2015 року, журналісти, прокурорські працівники, податківці цього права позбавляються. Їх просто ганебно виштовхали за межу бідності. Як непотріб. На всі звернення людей, пенсійні чиновники тупо показують на припис пункту 5 розділу ІІІ „Прикінцеві положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення“ від 2 березня 2015 року № 213–VIII. Мовляв, вам – «ніз-з-зя!» Ось така державна політика в сфері соціального захисту громадян. Відтак, влада поділила громадян на чорних та білих. Піди й зрозумій, для чого це зроблено, з якою метою, а, можливо, хтось на когось банально образився?
І ось, начебто, прояснилося небо над Печерськими пагорбами й для ображених державою людей.
Стало відомо, що Другий сенат Конституційного Суду України 18 червня 2020 року ухвалив Рішення у справі за конституційною скаргою громадянки України Левченко Ольги Миколаївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) припису пункту 5 розділу ІІІ „Прикінцеві положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення“ від 2 березня 2015 року № 213–VIII . Цим Рішенням Конституційний Суд визнав оскаржуваний припис таким, що не відповідає Конституції України.
Дане повідомлення опубліковано на сайті Конституційного суду України - http://www.ccu.gov.ua/novyna/na-pidstavi-nevidpovidnosti-pryncypovi-verhovenstva-prava-pravovladdya-prypys-shchodo
У середовищі державних пенсіонерів і інших зацікавлених осіб виникли розмови про те, що дане скасування обмежень стосується виключно колишніх прокурорських працівників, позаяк, скаржниця належить саме до цієї категорії пенсіонерів. Це підсилилося тим, що переважна більшість ЗМІ так і пише (у тому числі і в заголовках своїх видань), що, мовляв, Конституційний суд зняв обмеження на підвищення пенсій колишнім прокурорам. А ось про інші категорії осіб пенсіонерів у цих повідомленнях і не згадується.
Думаю, що це хибна думка. Адже своїм Рішенням Конституційний Суд визнав оскаржуваний припис таким, що не відповідає Конституції України. І це стосується всіх категорій пенсіонерів.
![](https://horobetsolexandr.patrioty.org.ua/images/2020/06/22110241_2.jpg)
Читайте також11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в БерлініЧим відрізняється військовий рекрутинг від мобілізаціїКриза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Суддя Конституційного Суду Сергій Петрович Головатий, який підготував і представляв у Другому Сенаті скасування обмежувального припису до пункту Закону від 2 березня 2015 року
Сьогодні, як журналіст і письменник, я звернувся з Інформаційним запитом до Міністерства соціальної політики України з проханням роз’яснити, з дозволу сказати, прибрати ці дивні «зазубрини», які мимоволі виникли при публікації даного Рішення Конституційного суду України. Наберімось терпіння до отримання офіційної відповіді профільного відомства.
***
До речі...
Нехай буде ще раз уяснено всіма, що розумні і справедливі речі завжди творять лише професіонали, здатні уяснити глибину проблеми, яка виникла, вийти на рівень потреб людей, а не залишатися на рівні чинодралів, котрим понад усе, мабуть, потрібен був дрібок економії коштів за рахунок людей, котрі самовіддано десятиліттями служили своїй державі. Такою чесною і порядною людиною в Конституційному суді України виявився добропорядний служитель Феміди Сергій Петрович Головатий. Він глибоко вник у проблему, котра виникла, підготував Рішення Другого сенату Конституційного суду з даної тематики, з аргументами і доказами у руках відстоював на засіданні запропоноване ним розв'язання колізії по відновленню справедливості для сотень і сотень тисяч громадян. Щиро дякуємо за це, Ваша Честь!
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407
Контакти
E-mail: [email protected]