Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!
Як створювалися, формувалися оптові ринки України
Коли б мене хто запитав, яким є найбагатший ринок України з продовольчої групи товарів, я не вагаючись би відповів – ринок «Столичний». Розмістився він, якщо, хто, можливо ще не знає, - за об’їзною дорогою Києва поміж Жулянами і Софіївською Борщагівкою. Безпосередньо у колись чистому полі виросло ряд сучасних ангарного типу величезних приміщень, у котрих щодня кипить торгівля м’ясом тварин і птиці, салом, рибою, молочними продуктами, різноманітною зеленню і фруктами, овочами, цитрусовими, різноманітними сухофруктами. Одне слово, усе тут можна знайти, чого лише вибаглива і ненаситна душа забажає, в тому числі ковбаси на вибір, духмяні копченості й вуджину, різні сири й цукерки.
У 2005-2006 роках трудився я певний час чиновником Міністерства аграрної політики України, служив начальником Патронантної служби Міністра і прес-секретарем відомства. Опікувався проблемами публічності здійснюваної аграрної політики, виступами першого керівника. Був якраз у тій команді людей, які формували технологічну політику галузі. Пригадую, як тоді ми день і ніч посилено працювали над створенням системи гуртових аграрних ринків – живності, сировинної, продовольчої продукції. На це особливо педалював тодішній Міністр Олександр Баранівський.
Щосили регулярно тиснув чиновників на предмет того, показуйте, мовляв, як на ділі працюють нові ринки. Нагадував підлеглим приказку: "Хочеш їсти калачі – не сиди на печі." Вимагав: показувати на ділі, де зароджуються гуртові ринки. Ми з ним їздили дивитися сизими ранками, як ці механізми починають працювати у Бровари під Київ, у Жашків Черкаської області, де формувалися ринки худоби. Чи працюють там вони нині – не знаю.
Департамент Мінагрополітики, який безпосередньо займався формуванням нових видів торгівлі очолював толковий фахівець Анатолій Васильович Розгон – ще геть зовсім тоді молодий та ранній чоловік, а професіонал, сказати б, від Бога. Саме він тоді оформляв і доводив через документальну базу необхідність саме таких ринків як «Столичний» у державі. Пан Анатолій якраз створював Статут нового підприємства, що мав продовольчо підперти потреби все зростаючих людських ресурсів столиці, заточував його під умови нинішнього дня. І ось ті задуми перетворилися в конкретну дію. Нарешті оптовий продовольчий торг під Києвом став остаточно на ноги. Через тринадцять років!
Ось в останній день 2018-го із друзями я відвідав ринок «Столичний». До речі, попереднього вечора знайомі вже побували тут, так би сказатися, отоварилися. Вирішили пройтися зі мною ще раз. Різниця між передсвятковими днями виявилася лише та, що 30-го грудня тут було справжнє стовпотворіння, замало не весь грошовитий Київ тут купляв на свята реберця молодого барана для шашликів, делікатесну червону рибу і різноманітну ікру, не кажучи вже про парну яловичину і свинину, про відбірну індюшатину, різноманітну солонину й квашенину, щойно з грядки зеленину, різні гриби, меди – чого лишень вибаглива душа гурмана побажає...
Можливо, краще моїх розлогих слів про новий ринок під Києвом розкажуть свіжі світлини з торговиці. Я їх нижче представлю – погортайте, пані й панове. Хоча відмічу, що сало тут продають по 95 гривень за кілограм, яловичину можна придбати - від 60 до 135 грн за кіло, свинина йде за 95-140, одне слово, як сторгуєтесь. Хоча 30 грудня в моєму рідному Джурині на Вінниччині люди сало купляли по 40 гривень за кілограм. Вітали мене з цією ціною. Майже даром віддавали продавці, чи не так?
Коли подивишся на все це багатство продукції, яка приготовлена до столу громадян, мимоволі напрошується сам собою сакраментальний висновок: ніколи не збідніє Україна своїми застіллями, в цьому головна сила нашого могутнього роду!
***
Цю невеличку публікацію зі світлинами виставив я спершу у соцмережі Фейсбук. Коли дивлюся, обізвався Анатолій Розгон. Ось що він написав:
« Шановний Олександре Олександровичу, щиро дякую! Справжня Новорічна несподіванка, надзвичайно приємно! А, тим більше, з Ваших слів - авторитетної у нашій державі людини, це звучить, як нагорода. Ця нагорода - визнання роботи значної кількості людей, команди однодумців, чиновників та підприємців, людей фанатично відданій своїй справі. Гордий тим, що пощастило бути разом. Ловлю себе на думці, що висловлюватися у минулому часі зарано...»
На фото:
Анатолій Васильович Розгон - хрещений батько подібних товарних оптових ринків України;
Усе, що вашій душі забажається можна тут придбати...
![Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!](http://blog.patrioty.org.ua/images/2019/01/02072447_49209900_1125381930961573_5852939731704217600_n.jpg)
![Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!](http://blog.patrioty.org.ua/images/2019/01/02072517_49067554_1125426730957093_3082274226183340032_n_large.jpg)
![Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!](http://blog.patrioty.org.ua/images/2019/01/02072651_49192888_1125413854291714_4750772194936619008_n_large.jpg)
![Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!](http://blog.patrioty.org.ua/images/2019/01/02072814_49375995_1125413817625051_663056703264129024_n_large.jpg)
![Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!](http://blog.patrioty.org.ua/images/2019/01/02072915_49178097_1125412137625219_1838087209157132288_n_large.jpg)
![Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!](http://blog.patrioty.org.ua/images/2019/01/02073011_49129645_1125410837625349_827416004941316096_n_large.jpg)
![Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!](http://blog.patrioty.org.ua/images/2019/01/02073103_49111020_1125409254292174_6508991356193472512_n_large.jpg)
![Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!](http://blog.patrioty.org.ua/images/2019/01/02073155_48404457_1125407634292336_6023785198502543360_n_large.jpg)
![Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!](http://blog.patrioty.org.ua/images/2019/01/02073254_49467961_1125386024294497_5884257606729465856_n_large.jpg)
![Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!](http://blog.patrioty.org.ua/images/2019/01/02073342_49085575_1125418817624551_2146101192516698112_n_large.jpg)
![Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!](http://blog.patrioty.org.ua/images/2019/01/02073444_49024043_1125417370958029_941529600914096128_n_large.jpg)
![Чого лишень душа побажає є на ринку "Столичному"!](http://blog.patrioty.org.ua/images/2019/01/02073538_49307587_1125417034291396_7404097712167059456_n_large.jpg)
![Готова продукція у бутлях](https://d.radikal.ru/d24/1901/df/5fbc7e655ffc.jpg)
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386