Реальне самоврядування для Києва
Ситуація в Києві є дзеркалом всього, що відбувається в країні. Саме тут вирішується доля всієї країни і саме наше місто є моделлю, яку чиновники часто намагаються поширити на інші поселення країни.
Ситуація в Києвіє дзеркалом всього, що відбувається в країні. Саме тут вирішується доля всієїкраїни і саме наше місто є моделлю, яку чиновники часто намагаються поширити наінші поселення країни.
Ситуація змісцевим самоврядуванням Києва в цьому сенсі не менш показова. У країні, депротягом більш ніж 20 років незалежності чиновники навіть не пробувалиоптимізувати місцеве самоврядування, саме в столиці воно було доведено докрайньої форми деградації.
Сьогодні в Києвімісцевого самоврядування практично немає. І справа не лише в тому, що тривалийчас ми мали порожню залу Київради та вакантне крісло очільника столиці. Нічогоне змінилося після обрання нових легітимних депутатів та мера. Бо можливістьгромадян впливати на рішення на рівні міста від того не стали більшими.Київська міська рада, яка фактично залишилася єдиним виборним органомсамоврядування столиці, не має власного виконкому і не може жодним чиномвпливати на виконання власних рішень, а функції мера в умовах існування окремоїпосади голови КМДА взагалі тимчасово перетворилися на одноосібне керуваннялюдиною, що сидить на двох стільцях одночасно...
Очевидно, такіповноваження не можуть забезпечити адекватне представництво інтересів киян нарівні міста. Але на цьому пригоди місцевого самоврядування в Києві незакінчуються, адже на рівні районів, які часто мають понад 300 тис. населення,громадяни взагалі позбавлені можливості хоч якось впливати на прийняття рішень,адже районні ради в Києві були просто скасовані в 2010 році. 300 тисяч мешканців– це більше, ніж у половині обласних центрів України.
Сьогодні всяповнота влади в Києві передана Київської міської державної адміністрації тарайонним державним адміністраціям. При цьому як голови КМДА, так і голови РДАпризначаються Президентом на свій політичний розсуд без будь-яких обов'язковихконсультацій з громадою міста. У своєму бажанні контролювати ситуацію в столиціпопередня влада перейшла всі розумні межі, позбавивши 3 мільйони жителів Києва можливостівпливати на місто, в якому вони мешкають.
Для того, щобреанімувати систему самоврядування Києву потрібно здійснити кілька прямихпрактичних кроків. Першочерговим завданням є відродження районних у місті Києвірад, які дозволять повернути киянам вплив на процеси, що відбуваються в їхмікрорайонах, на їхніх вулицях, поряд з їх будинками. По-друге, необхіднонадати Києву можливість формувати виконкоми силами міської ради та районнихрад, а їх голови, відповідно, повинні очолити виконкоми. По-третє, необхіднозаконодавчо закріпити обрання мера абсолютним (більше 50%) більшістю голосів.Це усуне проблеми, які виникали в Києві під час останніх виборів, коли напосаду мера проходила людина, яку підтримувало менше чверті виборців. По-четверте,КМДА як уповноважений центральною владою орган необхідно значно скоротити іобмежити її функції до наглядово-координуючих.
Київ – це ключ доУкраїни і розпочавши реформу тут, де вона є найбільш потрібною, можливо,вдасться поширити її і на інші міста, селища і села нашої країни. Адже поки встолиці практично відсутнє реальне місцеве самоврядування, то чи можна говоритипро здійснення реформи в більш віддалених від чиновників куточках України...
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13306
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 11930
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5142
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4358
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4025