Щоб дитина була здоровою: коли і як її планувати?
Протягом останніх років європейські тенденції розповсюдились так широко, що дійшли навіть до питань вагітності та народження дітей. У чому це проявляється?
Протягом останніх років європейські тенденції розповсюдились так широко, що дійшли навіть до питань вагітності та народження дітей. У чому це проявляється? По-перше, згідно зі статистикою, значно зросла кількість запланованих вагітностей, а випадкових – навпаки, зменшилась. По-друге, все більше пар починають підготовку до вагітності відповідально і заздалегідь. Майбутні батьки розуміють, що готуватись мають обоє. По-третє, вік жінок, що народжують, помітно зріс. Якщо раніше вік 18-19 років вважався нормою, то сьогодні більшість жінок все ж народжує у відносно зрілому віці. Такі зміни є, безперечно, великим плюсом, але давайте розглянемо ситуацію детальніше.
А як конкретно пара має готуватися до бажаного поповнення в сім’ї?
Планування вагітності – справа серйозна
Підготовка може займати від 3 до 6 місяців. Це залежить від стану здоров’я батьків, наявності хронічних захворювань та способу життя загалом. Звісно, першим кроком є збалансоване харчування та відмова від шкідливих звичок. Адже це безпосередньо впливає і на здатність до запліднення і на здоров’я дитини. Потрібно припинити їсти фаст-фуд, вживати консерванти та пити газовані напої. Натомість необхідно збільшити кількість риби та морепродуктів у раціоні– їх варто вживати принаймні раз на тиждень, а в ідеалі – через день. Вони містять корисні для майбутніх батьків омега три жирні кислоти. Ми у прямому сенсі цього словосполучення радимо “їсти кольорово” – тобто включати в раціон різноманітні овочі та фрукти. Також важливо займатись спортом, проте помірно: перенавантаження можуть бути шкідливими. А от плавання, танці, вправи, що розвивають м’язи спини та тазового дна навпаки будуть корисними і допоможуть легше перенести вагітність та пологи.
Інший важливий момент - завчасне медичне обстеження
Плануючи вагітність, слід здати аналізи, аби впевнитись, що рівень заліза достатній, ендокринна система працює справно і виконує усі функції, а хронічних захворювань та інфекцій – немає. Якщо ж хронічні захворювання у батьків все ж є, варто звернутись за консультацією до профільного спеціаліста. Звісно, жінкам потрібно обов’язково радитись із гінекологом, робити необхідні обстеження та УЗД, а чоловікам – звернутись до уролога. При підготовці до вагітності обом батькам зазвичай рекомендують приймати вітаміни та мікроелементи – фолієву кислоту, йод, вітамін D, вітамін Е й залізо (за потреби).
На те, щоб зачати дитину, зазвичай потрібно чимало часу
Навіть якщо пара готується вже декілька місяців, а завагітніти не вдається, хвилюватись не варто. За словами лікарів, вдаватись до додаткових обстежень на предмет безпліддя варто приблизно після 6 місяців невдалих спроб, а то і після року. Сьогодні існують досконалі методи обстеження та лікування безпліддя, найчастіше вони дають результат вже за декілька місяців. Проте, трапляються випадки, коли пари вдаються до використання донорських клітин або сурогатного материнства. В Україні з пошуком допомогти можуть клініки, що мають відповідні дозволи й ліцензії. Усі жінки, що є кандидатурами на сурогатне материнство, проходять повне медичне обстеження на предмет захворювань та інфекцій, це жінки віком до 25-27 років, що вже народжували. Але знову ж таки, дякуючи сучасній медицині, необхідність вдаватись до таких заходів стає все меншою.
Вагітність повинна бути бажаною і спланованою
Підготовка до вагітності - запорука здоров’я дитини та матері. Оптимальним віком для того, щоб виносити та народити здорову дитину вважається 20-30 років. Проте за умов доброго здоров’я та регулярного обстеження жінки і у 40 і навіть у 45 народжують без проблем - зараз вагітність в такому віці вже й не називають пізньою. Головне – постійно піклуватись про своє власне здоров’я, слідкувати за харчуванням та підтримувати себе у хорошій фізичній формі. Дуже важливо достатньо відпочивати й отримувати позитивні емоції. Адже у щасливої мами і дітки будуть щасливими)
- Як ірландський досвід (не)резонує українську драму Ірина Голіздра вчора о 16:38
- Опіка над майном безвісно відсутніх осіб: як законодавчі зміни змінюють реальність? Світлана Приймак вчора о 14:21
- Інновація у збереженні енергії в епоху ВДЕ Олексій Гнатенко вчора о 11:37
- Міжнародна енергетична співпраця: виклики, можливості та юридичні аспекти Ростислав Никітенко вчора о 11:36
- Як змінити систему, що закриває очі на насильство? Механізм захисту дітей у закладах Микола Литвиненко 08.01.2025 16:43
- Арешт майна при закінченому виконавчому провадженні: де баланс прав боржника та кредитора Леся Дубчак 08.01.2025 13:32
- ООН: 38 мільйонів потерпілих українців від нападів РФ на українську енергетику Микита Петровець 08.01.2025 12:38
- Трансформація ринку нерухомості: що принесе 2025 рік Раміль Мехтієв 08.01.2025 09:41
- Психіатричні огляди працівників: зміни, виклики та міжнародний досвід Дмитро Зенкін 08.01.2025 09:00
- Під час війни Disney та Sony отримали гроши від російської компанії Володимир Горковенко 08.01.2025 00:02
- Від кризи до прориву: чи прокладе Україна шлях до технологічного лідерства? Єгор Осадчук 07.01.2025 18:35
- Дисципліна у стилі Стіва Джобса: як не здатися і втілити свої мрії Катерина Мілютенко 07.01.2025 18:00
- Антитренди в ІТ в 2025 році: час позбутися баласту Михайло Зборовський 07.01.2025 13:43
- Мистецтво перевтілення брендів Ірина Кононенко 07.01.2025 13:29
- В пошуках щастя. Частина перша: Непарна пара Алла Заднепровська 07.01.2025 12:01
-
"Відносно хороший період закінчився". Економіка Росії йде на м'яку посадку – Bloomberg
Бізнес 7910
-
Як зміняться податки для ФОП в 2025 році
Фінанси 4481
-
Ryanair подав до суду на пасажира за зірваний рейс: вимагає 15 000 євро компенсації
Бізнес 4339
-
Україна повертається до моделі державного капіталізму. Чому це небезпечно
Думка 4066
-
Ми мали б вже засвоїти урок, що Трамп робить те, що говорить. Готуйтеся до найгіршого
Думка 3444