Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
15.10.2013 12:46

Екоінспектори і лісоруби змовилися, знищуючи Іванівський заказник?

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

На Тернопільщині біля с. Підгороднє триває масштабна вирубка заказника «Іванівський» задля прокладення лижероллерної та біатлонної траси. На сьогодні площа вирубки сягає декількох гектарів.

На Тернопільщині біляс. Підгороднє триває масштабна вирубка заказника «Іванівський» задля прокладеннялижероллерної та біатлонної траси. На сьогодні площа вирубки сягає декількохгектарів.

Після мого зверненнящодо незаконних дій з вирубки заповідного лісу, правоохоронці Тернопільщини почалирозслідування кримінального правопорушення за ч.1 статті 252 Кримінальногокодексу України.

 

Добре, щоправоохоронці так оперативно відреагували на моє звернення, проте до перемогище далеко. У своєму зверненні я вимагав провести обрахування збитків, нанесенихдержаві внаслідок вирубування заповідного лісу відповідно до нещодавно прийнятоїПостанови Кабміну від 24.07.2013 "Про затвердження такс для обчисленнярозміру шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства проприродно-заповідний фонд". Відповідно до цієї такси, збитки за пошкодженнякожного дерева можуть сягати 5515 грн.

 

Проте, відповідно доінформації, наданої листом №2-1/4764/3257 від 16.09.2013 року Державнаекологічна інспекція у Тернопільській області повідомила, що 10.09.2013  року під час перевірки вказаної ділянки,інспекторами було нараховано збитки, нанесені державі у сумі 28 тис. 578 грн.матеріали перевірки листом №2-1/4697 від 10.09.2013 року направлені  Тернопільському міжрайонному  прокурору з нагляду за додержанням  законів у природоохоронній сфері для вжиттязаходів прокурорського реагування.

 

Однак нарахованаекоінспекторами сума збитків дорівнює, згідно таксі, лише шістьом незаконнознесеним деревам. Хоча знищені гектари заказника мали значно більшу кількістьдерев. Більше того, інспекція ні слова не сказала про власне, факт прокладаннятраси через заказник. У зв’язку із цим я звернувся до органів прокуратури зпроханням провести перевірку самої Держекоінспекції у Тернопільській області,яка, на мою думку, діяла у змові з нищівниками лісу. Саме тому вона інарахувала такі малі збитки. Сподіваюся, прокуратура підтвердить факт змови ічиновники не обійдуться штафами, а отримають ув’язнення.

 

Враховуючи масштабпорушень вважаю за доцільне порушити кримінальну справу за ст. 252 ККУ тадослідити причетність до скоєння даного порушення посадовців місцевих органіввлади.

 

Іванівський заказник - природоохороннийоб'єкт, ботанічний заказник місцевого значення. Розташований поблизу селаПідгородне Тернопільського району Тернопільської області, де на площі 57 га охороняється ділянкадубово-грабового лісу, під наметом якого зростають лілія лісова та любкадволиста (види рослин, занесені до Червоної книги України).


Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net