Генпрокуратура: якою їй бути?
Високий професіоналізм, безкомпромісність працівників органів прокуратури, помножені на досвід і знання, покликані сприяти підвищенню міжнародного авторитету нашої держави.
Україна крок за кроком будує демократичну державу,головними засадами якої мають стати верховенство права, дотримання прав ісвобод людини.
Високий професіоналізм, безкомпромісність працівниківорганів прокуратури, помножені на досвід і знання, покликані сприяти підвищеннюміжнародного авторитету нашої держави.
Прокуратура сьогодні вже не та, якою була раніше.Перелік функцій прокуратури, передбачених новим Законом України, за якийпарламент проголосував ще в жовтні 2014 за наполегливими рекомендаціямиЄвросоюзу, суттєво коротший та відповідає тим, який зазвичай діє в Європі.
На посаду генпрокурора Юрій Луценко вступив 13 травня2016 року, ставши вже четвертим постмайдановским генпрокурором після невдалихспроб з Олегом Махніцьким, Віталієм Яремою і Віктором Шокіним. Петро Порошенков червні, після призначення Ю.Луценка на посаду Генпрокурора, висловлював йомуабсолютну підтримку: "Є претензії до Луценка як до генпрокурора?Висловлюйте. Але я вважаю, що ситуація в Генпрокуратурі кардинально змінилася,включаючи кадрові призначення Юрія Луценка, мене вони влаштовують і вониприйнятні", - говорив Президент.
Важливо, що прокуратура залишається державнимінститутом на ниві правосуддя. Від того, наскільки професійно буде працювати прокуратура,залежить, наскільки захищеними будуть громадяни. Виключно якісний процесуальнийсупровід прокурора при розслідуванні кримінальних справ може забезпечити результативністьрозслідування в суді, адже саме від цього залежить, чи зможе державнеобвинувачення довести провину підозрюваного у суді.
Важливість професіоналізму для прокурорів не можнапереоцінити. Адже з протилежного боку судового бар'єру, особливо якщо говоритипро притягнення до кримінальної відповідальності тих, кого підозрюють увеликомасштабній корупції, стоять адвокати, які мають високий професійнийрівень і фору у вигляді презумпції невинуватості обвинуваченого.
Визначальною умовою зміцнення і забезпечення правовоїохорони конституційного ладу є взаємодія правоохоронних органів у боротьбі зізлочинністю. Ситуація вимагає скоординованої дій в загальнодержавному масштабі,активізації зусиль в протистоянні криміналітету. Провідна роль у забезпеченнітакої координації належить прокуратурі.
Реалізація координаційних функцій прокуратурибезумовно підвищить ефективність діяльності правоохоронних органів щодозабезпечення правопорядку і сприятиме зміцненню конституційного ладу України.
Отже, до особистості Генпрокурора сьогодніпред'являються підвищені критерії:
По-перше: принциповість і відданість Закону. Ніяківказівки політиків не повинні працювати.
По-друге, високий професійний рівень. Щоб довестипровину, необхідно зібрати докази без порушення закону. Щоб захиститипідозрюваного, часом буває досить проявити неспроможність доказів черезнепрофесійне документування.
По-третє: готовність привести у відповідністьструктуру прокуратури новим законам: скоротити тих, кому не місце в прокуратуріабо через нечесність, або через непрофесіоналізм.
Перед керівництвом Генпрокуратури України стоїтьнадскладне завдання - перетворити корумповану, обтяжену мажорними дармоїдамиструктуру на високопрофесійну, яка відповідає європейським нормам.
Можна говорити про те, що реформаторських ініціатив уЮрія Луценка достатньо, але об'єктивно, півроку - замалий термін для оцінкиефективності роботи Генпрокурора.
Прокуратура була і залишається одним з традиційних длявітчизняної правової системи інститутів, який в цей складний періодреформування суспільних відносин не лише не втрачає своїх позицій, а, навпаки,зміцнюється і вдосконалюється як багатофункціональна державна структура. Іщодня всією своєю діяльністю сприяє реалізації головної ідеї КонституціїУкраїни: держава існує для людей, з гідністю і з повною віддачею виконує своєпризначення щодо захисту і зміцнення державності та законності.
Ніде правди діти - протистояти доводиться і внутрішньомуопору системи, і корумпованій частині суспільства. Чи під силу це Юрію Луценкута його команді? Сподіваюся, що так.
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 77471
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 74009
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 12286
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
11720
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9033