Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
08.06.2022 08:52

ЧМП 2.0

Політичний експерт, експерт аналітичної групи "Левіафан"

Відновлення чорноморського флоту можливо вже зараз

Незалежність для України здобули романтики, оформили політики, а скористувались подонки і шахраї. Але свою владу над Україною покидьки отримали саме тому що романтики пересрались, а політики продались в найми кооперативщикам і бандитам.

За перші роки незалежності Україну буквально розпродали. При чому промисловості ще хоч якось «повезло», вона опинилась в руках злочинців, але хоча б якось продовжувала працювати. Флоту повезло менше. Його розпродали буквально за декілька років, знищивши стратегічну галузь країни і викинувши сотні тисяч моряків на вулицю. Я пам’ятаю сльози свого батька, який мав дивитись, як наша флотилія відправляється в Індію чи Китай «на голки». Для моєї родини це стало особистою трагедією, тож я бажаю згоріти в пеклі всім хто цим займався із Кравченком на чолі в пеклі.

Але пройшло тридцять років, і в України як не дивно з’являється шанс відновити свою флотилію. Ви спитаєте як? Доволі просто. Забрати собі всі російські судна. Прецедент вже є. Нещодавно, ДБР затримало в Ізмаїльському порті 10 російських суден, і передала у користування Адміністрації морських портів України. Фактично в України вже з’явився невеликий флот, і цю тенденцію треба продовжувати.

Зараз російська флотилія нараховує тисячі суден від катерів і буксирів і до танкерів, ніщо не заважає Україні вимагати арешт кожного судна із цієї флотилії, в якому б порту світу він не знаходився, і передачу його Україні, як компенсацію за збитки. Є тенденція переводу російських суден під під інші офшорні прокладки. Але навіть громадськість використовуючи відкриті дані зможе виявити російське судно під яким прапором воно б не ховалось.

Міністерство інфраструктури може навіть очолити цей процес. Для цього необхідно не багато, трохи відволіктись від будівництва доріг з тими відкатами, які вони в собі несуть. І змусити профільного міністра працювати на Україну, а не на карман російських судновласників. Якщо зараз взятись за це питання, то до кінця року в України з’явиться потужний флот, який дасть роботу десяткам тисяч українських моряків, які зараз сидять без діла. І це в свою чергу позбавить лобістів російської компанії «Трансшип» ( Ukrainian Seafarers Union) можливості спекулювати на темі безробіття в морській галузі.

Створення нового Чорноморського морського пароходства – це мрія кожного моряка, і залишилось, щоб ця мрія втілилась у життя. Як я сказав потрібно не багато, лише змусити посадовців Міністерства інфраструктури України працювати на свою державу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]