Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.09.2022 20:18

Космічне бомбардування

Координаторка космічних програм групи проєктів Noosphere, кандидатка історичних наук

Навіщо NASA збирається атакувати астероїд та до чого тут Україна

26 вересня о 23.00 за київським часом на нас чекає одна з найефектніших космічних подій цього року. Міжпланетний зонд DART розміром з автівку уріжеться в 160-метровий астероїд Діморф. Але навіщо NASA збирається розбити 110-мільйонний апарат? Та до чого тут Україна?

Цілі місії DART

Це буде планове зіткнення, здійснене у межах експерименту зі зміни орбіти небезпечних для Землі космічних тіл. Апарат DART вирушив у космос 24 листопада 2021 року. Його зіткнення з Діморфом, який є супутником астероїда Дідим, здійснюється не просто заради красивого видовища. Це експеримент, який дасть відповідь на питання, чи можемо ми ефективно змінювати траєкторію астероїдів, які загрожують Землі зіткненням.

Зіткнення з астероїдом та камера Gecko

Зіткнення з Діморфом відбудеться вже цієї ночі. У момент удару астероїд перебуватиме на відстані 11 млн км від Землі.

За зіткненням зонда з астероїдом та його наслідками пильно спостерігатимуть радари, мережа наземних обсерваторій і навіть телескоп Hubble. Але найцікавіші знімки, найімовірніше, будуть зроблені 14-кілограмовим італійським кубсатом LICIACube, який успішно відокремився від DART 12 вересня.

Через три дні після удару LICIACube пролетить на відстані 55 км від поверхні Діморфа та зазнімкує кратер, що утворився в результаті зіткнення. Для цього кубсат обладнаний двома камерами. Одна з них (камера Gecko) збудована компанією Dragonfly Aerospace, власником якої є український підприємець та меценат Макс Поляков.

Технічні подробиці

Загальна маса DART складає 550 кг (670 кг у момент старту), розмах — 19 метрів (з урахуванням сонячних батарей). У якості силової установки він використовує ксеноновий іонний двигун NEXT.

Оскільки DART, по суті, є космічним камікадзе, NASA не ускладнювала його конструкцію зайвими приладами. Наукова начинка апарата складається з одного-єдиного інструмента — камери високої роздільної здатності DRACO. Ефективність її роботи визначить успіх усієї місії. За добу до зіткнення DART перевели в автономний режим, тепер його бортовий комп’ютер самостійно обчислює положення астероїда за знімками DRACO та виконує необхідні корекції курсу, щоб не промахнутися повз ціль.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи