Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
14.02.2013 14:47

Уряд знову дурить народ – проблем з пенсіями не уникнути

Голова Національного форуму профспілок України

Кабінет міністрів вкотре вводить громадян в оману, заявляючи про зменшення дефіциту Пенсійного фонду у 2013 році на 25%, насправді ж нестача коштів для виплати пенсій цього року збільшиться майже вдвічі, а тому проблем з пенсіями не уникнути.

Кабінет міністрів вкотре вводить громадянв оману, заявляючи про зменшення дефіциту Пенсійного фонду у 2013 році на 25%,насправді ж нестача коштів для виплати пенсій цього року збільшиться майжевдвічі, а тому проблем з пенсіями не уникнути. Діюча влада всіма силаминамагається послабити невдоволення народу, особливо це необхідно, щоближчоюстає дата звіту уряду за сто днів роботи. Крім того, і перед місією МВФ требабуло виглядати більш-менш достойно. До кінця року мінімальна пенсія, справдізросте, але лише на 55 грн. і це не той показник, яким слід пишатися.

Аналіз основних показників загального стануекономіки та прогнозів ймовірного зростання розмірів зарплати дають підставивважати, що насправді ситуація з повноцінним забезпеченням українців пенсіямине є такою оптимістичною, як це намагається висвітлити Кабінет міністрів.

 НаповненняПенсійного фонду залежить від зростання кількості робочих місць та розміруфонду зарплати, з якого й сплачуються необхідні пенсійні збори. В умовах, колизростання ВВП склало протягом 2012 року лише 0,2%, сподіватися, що цього рокувиробництво зросте на чверть - не доводиться. Крім того, не слід сподіватися йна значне збільшення фонду зарплати. Адже в середньому впродовж 2013 рокумінімальні заробітки зростуть лише на 1,67%, а інші види зарплати у державному,приватному і особливо в тіньовому секторі будуть заморожені або взагалі несплачуватимуться.   

Основні дії, які дадуть можливість стабілізуватироботу пенсійної системи хоча б на найближчий рік, мають полягати у рішучійвідмові від фіскально-репресивної політики у сфері оподаткування фонду зарплатита переході до фіскально-стимулюючих методів роботи Держави з бізнесом.

Сьогодні в Україні на фонд зарплати тисне податоквагою 56%. Саме це є однією з ключових причин, які, по-перше, заважаютьвітчизняним роботодавцям збільшувати розміри зарплати, а по-друге, примушують52,8% підприємств триматися в тіні і взагалі не сплачувати жодної копійки доПенсійного фонду. Наприклад, у Німеччині податок на фонд зарплати становитьлише 30%, а у Швеції, країні з одним із найвищих податків у світі – 46%.

Тому, оподаткування фонду зарплати повинно бутизменшене до 30%. Це автоматично потягне за собою як збільшення розмірів, так ізростання кількості зарплат, з яких відбуваються відрахування до Пенсійногофонду. Чим більша зарплата кожногопрацівника, чим більші її фонди на підприємствах, чим менший відсотоквідповідних податкових платежів, тим більше гарантій наповненості Пенсійного фондута його бездефіцитності. 

За даними, опублікованими у проспекті емісіїєврооблігацій України, дефіцит Пенсійного фонду України у 2013 році зростепорівняно з 2012 роком на на 42,5% (6,5 млрд. грн.) і становитиме, 21,8 млрд.грн. У той же час, в уряді заявляють, що дефіцит Пенсійного фонду цього рокубуде на чверть меншим, ніж у минулому - Кабінет міністрів України затвердивбюджет Пенсійного фонду України на 2013 рік з дефіцитом 21,8 млрд. грн., що на5,4 млрд. грн. (24,8%) менше фактичного показника в 2012 році.

За оцінками професора НАДУ при ПрезидентовіУкраїни Олександра Пухкала, у 2013 році держава змушена буде передбачити вчотири рази більші розміри дотацій до Пенсійного фонду, які складуть,приблизно, 83 млрд. грн..

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи