Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.03.2018 16:10

У мене свій ресторан, або чи дешево утримувати заклад?

Ресторатор

Продовжую розповідати про справи ресторанні для тих, хто все ж виношує ідею про власний заклад і думає “чи варто”. Ну одразу нагадаю, що якщо з нервами у вас не дуже, то не варто) Але якщо ліве око у вас ще не сіпається, а така перспектива вас не лякає, мо

Продовжуюрозповідати про справи ресторанні для тих, хто все ж виношує ідею про власнийзаклад і думає “чи варто”. Ну одразу нагадаю, що якщо з нервами у вас не дуже,то не варто) Але якщо ліве око у вас ще не сіпається, а така перспектива вас нелякає, можете читати далі.

 

Роботаресторатора – це робота з людьми. І часто ці люди ваш заклад трішки не шкодують:)Що я маю на увазі? В закладах часто-густо на білі стільці ставлять темні дамськісумочки, які активно ці стільці затирають. В ресторанах на підлогу падаютькальяни, які цю ж підлогу пропалюють. У вбиральнях різко шарпаються кранизлегка п’яними гостями. І все це абсолютно нормальні процеси, властиві длялюдей, які приходять до вас відпочити. До всього цього необхідно ставитися зрозумінням, терпінням й …тверезими розрахунками. Так, ремонт в ресторанінеобхідно робити значно частіше, ніж у квартирі. І коштує цей ремонт теж значнобільше. Тепер детальніше.

 

Наступаєтакий момент, коли ти у власному закладі починаєш помічати недоліки. Спочаткубачиш, що столик, за яким ти вранці п’єш каву, має не таке вже й ідеальнепокриття. Потім помічаєш,  що кран увбиральній злегка тьмяний і не виблискує так, як раніше. А далі бачиш, що осьтут, саме в цьому місці варто поставити ще одну барну стійку. І як ти про це неподумав два роки тому, до відкриття закладу? Дивно… Так, так. Це ще однаісторія про ремонт у ресторані. Називається – робота над помилками.

 

Якийби прекрасний-розпрекрасний дизайнер не працював над вашим проектом, є великаймовірність, що в ході практичної експлуатації простору, ви зрозумієте, що відеалі щось десь трішки необхідно змінити. Наприклад, організуватиіндивідуальне освітлення над столиками, чи поставити нову барну стійку длякальяну чи пофарбувати стіни у колір морської хвилі (я в TO BE реалізував усі три пункти, бо відчув, що кращебуде саме так)). Але головне в усій цій історії – зрозуміти, щооновлення необхідне раніше, ніж це зрозуміють ваші гості.

 

Зізнаюся,коли я точно розумів, що апдейт ресторану потрібно зробити, жоден мій гістьцього не помітив. Але я розумію, що в ресторанному бізнесі пріоритетирозставляти потрібно чітко: або ти сьогодні викладаєш кругленьку суму й далізберігаєш теплі любовні стосунки зі своїм гостем, або ж завтра усі не зовсімідеальні моменти в твоєму закладі помітить твій відвідувач… А це збитки значносерйозніші, ніж планова, хоча й велика інвестиція в  оновлення інтер’єру.

 

Тепер про інвестиції

 

Заклад,на прикладі якого, я розповідаю цю історію має площу  410 квадратних метрів й вміщає 170 осіб. Вдихнутинове життя у всю історію нам коштувало 800 000 гривень. Майже мільйон. І так,ми заробляємо такі кошти далеко не одним місяцем важкої роботи нашої команди.

 

Про складні моменти

 

Момент №1 – втримати персонал

Так,люди не готові сидіти вдома безоплатно навіть тиждень. У кожного є своїпотреби, плани й регулярні статті витрат врешті-решт. Персоналу потрібноплатити зарплату навіть тоді, коли він вдома на вимушених канікулах. Миексплуатацією робочої сили не за призначенням не займалися. Ремонт робилипрофесійні майстри, а не наші шефи з офіціантами. 

 

Альтернатива– вашим працівникам на цей період можна знайти підробіток.

Якщож ви просто запропонуєте робітникам безоплатно 10 днів посидіти вдома, будьтепевні – ви втратите левову частку колективу. А це для закладу дійсно критично.Адже команда – це його душа. Якби пафосно це не звучало.

 

Момент №2 – знайти перевірену бригадуробітників, які готові працювати 24/7

 

Так,так. Якщо ви затягнете ремонт, ви втратите частину своєї аудиторії. Люди небудуть довго чекати. Як наслідок – вам знову доведеться проходити шляхзавойовування гостя. Тому моя порада, беріть перевірених “ремонтників”, якіготові якісно працювати 24 години на добу й без вихідних.

 

Намвдалося зробити серйозні зміни в інтер’єрі за 12 днів. Хоча левова частка майстрівоб’єктивно оцінювала обсяг робіт на місяць мінімум.

 

Момент №3 – виділити кошти на ремонт

 

Цедуже непросто. Коли ви починаєте рахувати, вам одразу здається, що ремонт заразвже не такий і необхідний. Це ілюзія й обман. Беріть гроші й чаклуйте над своїмрестораном. Непросто й дорого. Але варіантів немає. Ви ж не дозволите їсти гостямв неідеальній атмосфері.

 

Момент №4 – почути  кожного :))

 

Вході роботи ресторану, ви будете розуміти, що в ньому варто вдосконалити. Проце я згадав вище. Але варто не забувати, що ресторан – це гра командна.Поговоріть з кожним (!) членом вашої команди. Навіть, якщо у вас 100 офіціантівй 30 шефів. Це важливо, адже ймовірно в них з’являться ідеї яким чином вартовдосконалити їх робочі місця. І не забувайте, що максимально зручне робочемісце вашого працівника – це швидкість обслуговування вашого гостя і … вашприбуток відповідно.

 

Підсумовуючи,зазначу, що ресторан потрібно любити так, як герої Ремарка любили своїавтомобілі. І дбати про ресторан теж потрібно не менше. Особливо, якщо вихочете, щоб ваш заклад “їхав швидко”.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи