Українське кіно - як частина коду нації
День українського кіно - свято, що для мене, як державне. Бо відношення до вітчизняного кінематографа - це вже, як до прапора та мови.
«Ще не вмерла Україна» - співаєш на офіційних заходах і з гордістю думаєш, коли бачиш афіші в кінотеатрах. «Додому», «Атлантида», «Земля блакитна, ніби апельсин», «Мої думки тихі», «Дике поле», «Брати», «ЕКС», «Захар Бекрут», і цей список вже непоодинокий, він про десятки українських фільмів та навіть потужних анімаційних проєктів.
Якщо країна має свій кінематограф, то вона живе. Має цікаві й успішні історії, героїв і сили та час аби зробити з них справжнє кіно. Десять років тому зняти український фільм було в рази складніше. Наш «Rock'n'Ball», що дійшов до Канн, а потім переможно мандрував країнами світу – був одним з перших. У той післякризовий період знайти гроші неймовірно важко, але правильно говорять, якщо є бажання та натхнення, то немає жодних перепон.
Наше кіно дуже схоже на українське суспільство. Від стереотипно пафосного, доведеного до штучного, присвяченого здебільшого нелегкій долі українського народу, його драматичній історії - до проблем і викликів сучасного життя, до історій, де глядач почав впізнавати сам себе. Такий розвиток, такий хід подій має успіх.
За десятиріччя українські режисери, актори, продюсери зуміли зробити наше кіно таким, що хвилює, бере за душу і не тільки через драму чи трагедію. Ми бачимо практично синергію молодості та досвіду. Адже фільми знімають, як досвідчені, так і молоді режисери. Експериментують, шукають свій стиль, конкурують за глядача, а це однозначно призведе до великих успіхів.
Окремо - це поява фільмів про війну з Росією. Це – важливий крок як для патріотизму, так і розуміння того, що відбувається в окупованих Криму та частини Донецької та Луганської областей. На тлі відверто пропагандистської й водночас брехливої інформаційної атаки – наше кіно про війну – це наша контрпропаганда, що основана на реальних подіях. «Кіборги», «Черкаси», комедійні «Наші котики», інші – мають успіх, як на кіно, так і телеекранах.
І, до речі, телебачення – це наступний крок для фільмів. Великий ринок регіональних мовників очікує на можливість показувати наше якісне кіно. Поки що це «привілей» великих каналів, але з часом дистриб'ютори звернуть увагу і на ринок місцевих обласних та міських телекомпаній. Глядач з нетерпінням чекає на це.
Сьогодні українському кіно легше – є пітчинги та підтримка ДержКіно, Українського культурного фонду та Міністерства культури, є, нарешті, свій глядач. І це дає можливість розвивати різні жанри і формати - у нас з’явився і свій “попкорн”, і свій артхаус, і кіно “для подумати”. У режисерів та продюсерів більше шансів відзняти якісне вітчизняне кіно. І це пророкує українському кінематографу непогане майбутнє. До ідеалу, поки, далеко, але лупаймо сю скалу.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407