Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.12.2022 14:43

Чи можна позбавити батьківських прав за несплату аліментів?

Старша юристка Sotbi Law Firm

Слід пам'ятати, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на недобросовісних батьків.

Згідно зі ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;

3) жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо);

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками);

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю) , примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини (необхідна наявність вироку суду).

Тобто, несплата аліментів не є достатньою підставою для позбавлення батьківських прав. Але, цей факт суд може брати додатково до уваги разом з іншими доказами.

Проте, слід пам'ятайтати, що батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. А за ухилення від сплати аліментів передбачена цивільна, адміністративна, кримінальна відповідальність.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]