30-та річниця Чорнобильської катастрофи у Броварах
Сьогодні виповнюється 30 років з дня страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції, яка залишила відбиток і у нашому місті. З нагоди річниці вже традиційно пройдуть виховні години у навчальних закладах, відбудуться урочистості з покладанням кв
Сьогодні виповнюється 30 років з дня страшної трагедії наЧорнобильській атомній електростанції, яка залишила відбиток і у нашому місті.З нагоди річниці вже традиційно пройдуть виховні години у навчальних закладах,відбудуться урочистості з покладанням квітів до монументу жертв аварії, кожен знас подумки помолиться за тих, кого вже немає поряд.
Жителі міста Бровариприймали безпосередню участь у ліквідації наслідківкатастрофи. Пожежники, лікарі, рятувальники, залізничники, працівники заводів зперших днів знаходилися на місці аварії та допомагали постраждалим. 1039 героївз Броварів, Димерки, Требухова, Княжичів, Калинівки, ризикуючи власним життям,вирушили виконувати свій громадський обов’язок. Багато ліквідаторів повернулисядодому інвалідами, хтось був удостоєний почесної нагороди, а когось так і недочекались їхні родини. Згідно статистичних даних від наслідків Чорнобильськоїкатастрофиз дня аваріїпомерло 278 броварчан.
Станом на 2016 рік у місті проживає 4600 чорнобильців, з них2058 ліквідаторів. Варто відзначити, що серед постраждалих внаслідок аварії -905 дітей, з них 2 інвалідів.
Державним бюджетом передбачено виплати на компенсаціюхарчування для 1 та 2 категорій чорнобильців, оздоровчі путівки для 1категорії. За 2015 рік було виділено 220 путівок.
Також в рамках міської програми «З турботою про кожного»чорнобильці отримують адресну допомогу на лікування. Ця ж програма передбачаєпридбання в 2016 році путівок для 2 категорії.
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції сприяла появітакої категорії громадян, як вимушені переселенці. Практично у кожномунаселеному пункті Броварщини та безпосередньо у місті, проживають евакуйованімешканці. Станом на 2016 рік таких осіб налічується 1073 особи.
Справами переселенців та ліквідаторів у Броварах опікуютьсяБроварська міськрайонна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів"Союз. Чорнобиль. Україна", а також місцевий відділ соціальногозахисту населення.
Щорічно з міського бюджету виділяються кошти на програмупідтримки діяльності місцевого осередку громадської організації «Союз.Чорнобиль. Україна».
Хоча Бровари та Броварський район офіційно визнанорадіоактивно незабрудненими територіями, проте віддзвін Чорнобиля буде лунатище довго. Закликаю кожного небайдужого прийти до монументу жертв Чорнобиля уБроварах та вшанувати пам’ять тих, хто ціною власного життя подарував наммайбутнє.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386