Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
26.04.2016 10:25

30-та річниця Чорнобильської катастрофи у Броварах

Міський голова Броварів

Сьогодні виповнюється 30 років з дня страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції, яка залишила відбиток і у нашому місті. З нагоди річниці вже традиційно пройдуть виховні години у навчальних закладах, відбудуться урочистості з покладанням кв

Сьогодні виповнюється 30 років з дня страшної трагедії наЧорнобильській атомній електростанції, яка залишила відбиток і у нашому місті.З нагоди річниці вже традиційно пройдуть виховні години у навчальних закладах,відбудуться урочистості з покладанням квітів до монументу жертв аварії, кожен знас подумки помолиться за тих, кого вже немає поряд.

Жителі міста Бровари приймали безпосередню участь у ліквідації наслідківкатастрофи. Пожежники, лікарі, рятувальники, залізничники, працівники заводів зперших днів знаходилися на місці аварії та допомагали постраждалим. 1039 героївз Броварів, Димерки, Требухова, Княжичів, Калинівки, ризикуючи власним життям,вирушили виконувати свій громадський обов’язок. Багато ліквідаторів повернулисядодому інвалідами, хтось був удостоєний почесної нагороди, а когось так і недочекались їхні родини. Згідно статистичних даних від наслідків Чорнобильськоїкатастрофи з дня аваріїпомерло 278 броварчан.

Станом на 2016 рік у місті проживає 4600 чорнобильців, з них2058 ліквідаторів. Варто відзначити, що серед постраждалих внаслідок аварії -905 дітей, з них 2 інвалідів.

Державним бюджетом передбачено виплати на компенсаціюхарчування для 1 та 2 категорій чорнобильців, оздоровчі путівки для 1категорії. За 2015 рік було виділено 220 путівок.

Також в рамках міської програми «З турботою про кожного»чорнобильці отримують адресну допомогу на лікування. Ця ж програма передбачаєпридбання в 2016 році путівок для 2 категорії.

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції сприяла появітакої категорії громадян, як вимушені переселенці. Практично у кожномунаселеному пункті Броварщини та безпосередньо у місті, проживають евакуйованімешканці. Станом на 2016 рік таких осіб налічується 1073 особи.

Справами переселенців та ліквідаторів у Броварах опікуютьсяБроварська міськрайонна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів"Союз. Чорнобиль. Україна", а також місцевий відділ соціальногозахисту населення.

Щорічно з міського бюджету виділяються кошти на програмупідтримки діяльності місцевого осередку громадської організації «Союз.Чорнобиль. Україна».

Хоча Бровари та Броварський район офіційно визнанорадіоактивно незабрудненими територіями, проте віддзвін Чорнобиля буде лунатище довго. Закликаю кожного небайдужого прийти до монументу жертв Чорнобиля уБроварах та вшанувати пам’ять тих, хто ціною власного життя подарував наммайбутнє. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net