Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.10.2011 13:05

Чи має право на існування держава "Україна" ???

Адвокат, юрист

Добре всім відоме прислівя "Наші діти - наше майбутнє". Як дбає про свє майбутнє держава "Україна" або іншими словами як дбає про своїх дітей Україна? Ось коротока історія про наших дітей, а висновки за читачем.

Добре всім відоме прислівя "Наші діти - наше майбутнє". Як дбає про свє майбутнє держава "Україна" або іншими словами як дбає про своїх дітей Україна?

Ось коротока історія про наших дітей, а висновки за читачем.

Відповідно до ст. 46, 48 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом; кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

В ст.. 44 закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (в редакції, яка діє 2009 -2011 рр.) вказано, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі, зазначеній у частині першій статті 42 цього Закону, яка фактично здійснює догляд за дитиною, щомісяця з дня надання відпустки для догляду за дитиною по день її закінчення, але не більш як по день досягнення дитиною трирічного віку включно.

В ст.. 35, 42 закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (в редакції, яка діє 2009 -2011 рр.) вказано, допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, якеповністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків: догляду за дитиною віком до трьох років; допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованим особам у формі матеріального забезпечення у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у період цієї відпустки.

В ст.. 43 закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (в редакції, яка діє 2009 -2011 рр.) вказано, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

На виконання ст. 46 Конституції України було прийнято Закон України «Про прожитковий мінімум» - преамбула закону. У ст.. 1 Закону України «Про прожитковий мінімум» вказано, що прожитковий мінімум - вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування (далі - набір продуктів харчування), а також мінімального набору непродовольчих товарів (далі - набір непродовольчих товарів) та мінімального набору послуг (далі - набір послуг), необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості. Прожитковий мінімум визначається нормативним методом у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення: працездатних осіб.

У ст.. 2 Закону України «Про прожитковий мінімум» вказано, що прожитковий мінімум застосовується для: встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім'ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших соціальних виплат виходячи з вимог Конституції України та законів України.

Аналогічні правові норми існують у законі України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" від 05.10.2000р. №2017, якими гарантовано принципи, правовий механізм та спосіб визначення соціальної допомоги для населення.

Відповідно до ст.. 4 Закону України «Про прожитковий мінімум» вказано, що прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Прожитковий мінімум публікується в офіційних виданнях загальнодержавної сфери розповсюдження.

Проте, судова влада не застосовує цих правових норм, а застосовує  ст. 15  закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" в якій вказано, що держва доплачує жінці лише 130,00 гривень в місяць.

Судові рішення

http://reyestr.court.gov.ua/Review/18364404

http://reyestr.court.gov.ua/Review/18261356

їх багато ось http://reyestr.court.gov.ua/Search

Я вже не кажу про апелційні суди в яких сотні тисяч таких рішень.

Чому не потрібно застосовувати ст.. 15 закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми"?

1.Як вбачається із ст.. 15 вищевказаного закону, ця правова норма не встановлює розміру допомоги, а описує спосіб визначення цієї допомоги. За цим способом держава бере на себе обов’язок доплатити різницюміж розміром прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу.

2.В той самий час, Конституція України та закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (в редакція, яка діє 2009 -2011 рр.) зазначають, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом. Тобто, держава доплачуючи лише різницю, визначену у ст..15 закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" порушує Конституцію України, ряд інших законів України, бо не оплачує повний розмір прожиткового мінімуму, а лише його частину

3. Пункт 23 розділу ІІ Закону «Про державний бюджет України на 2008 рік …» (пункт яким визначено сьогоднішню редакцію ч.1 ст. 15 закону про допомогу сім’ям з дітьми) не був предметом розгляду на не відповідність Конституції України, про що вказано у п.2 рішення Конституційного суду України №10-рп\2008р. Водночас у своїх рішення КСУ по справах, що стосувались соціальних прав громадян особливо у рішенні №26-рп/2008 (справа про збалансованість бюджету) та у рішенні №6-рп/2007р. (справа про соціальні гарантії громадян) чітко і однозначно заявив, що законом про бюджет не можна змінювати, зменшувати, припиняти дію законів, які визначають соціальні гарантії для громадян, бо так дії не відповідають Конституції України.

Тобто ніхто не запитав у Коснтитуційнеого суду України, а чи відповіадє номрмаи Конституції даний закон ??? Ніхто!

4.У п. 2 Постанови пленуму ВСУ від 01.11.1996 р. №9 вказано, що оскільки Конституція України, як зазначено в її ст. 8, має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати зміст будь-якого закону чи іншого нормативно-правового акта з точки зору його відповідності Конституції і в усіх необхідних випадках застосовувати Конституцію як акт прямої дії. Судові рішення мають ґрунтуватись на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй.

Якщо перевести це у грошовий еквівалент,  то виходить що держва виплачує матері дитини 130,00 грн. в місяць в замін 

669,00 грн в місяць  за 2009 рік

869,00 грн в міясць за 2010 рік

941,00 грн в місяць за 2010 рік

За три роки на бігає не доплата близько 25 000, 00 гривень (!)

Отже, кожна жінка яка може бути матірю стоїть перед вибором або три роки жити за 130 гривень в місяць або не народжувати дитину.

  14 10 2011 року проводилась нарада щодо соціальних виплат

http://www.vasu.gov.ua/ua/news_vasu.html?_m=publications&_t=rec&id=1964

результати наради ще не були опубліковані у  ЗМІ.

Чи має право Україна на майбутнє ???

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]