Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.10.2014 01:26

Відшкодування шкоди завданої пацієнтові лікарем

Адвокат, юрист

Перечитуючи положення цих міжнародних документів, мені стало зрозуміло чому коли закордонні лікарі приступали до лікування мені тричі в різні дні пояснювали все що буде при лікуванні, що будуть робити, для чого, які можуть бути ускладення, які є ризики і т

Чесно кажучи впереше починаю писати статю і не знаю із чого розпочати.
Моя близька людина була "за волосину" від отримання не належної медичної (лікарської) допомоги.
В період лікування цієї людини в Україні і пізніше за кордоном я особисто був свідком багатьох випадків коли лікарі із українських лікарень завдавали  пацієнтам такої шкоди, що наслідком було каліцтво чи смерть (в залежності від випадку).

Коли завершилась активна фаза лікування моєї близької людини і я мав можливість поглянути на ситуацію майже без емоцій, я вирішив здійснити попередній юридичний огляд правовідносин щодо завдання шкоди поцієнтові лікарем.

Розпочав із Інтернету. Просто ввів пошук і знайшов кілька цікавих статтей, викладу ссилки можливо хтось буде бажати почитати.

Як довести вину медиків.

Особливості відшкодування шкоди, заподіяної пацієнтові невдалим медичним втручанням

Актуальні правові питання здійснення лікарської діяльності

Цивільно-правова відповідальність лікувально-профілактичних закладів

Як довести вину медикiв при наданнi неякiсної медичної допомоги

Більшість авторів статтей посилаються на ст. 22, 23 ЦК (загальні норми по шкоді та моральній шкоді) ,ст. 1066 ЦК (загальна норма по деліктах) в деяких випадках розглядають випадки із застосуванням Кримінального кодексу (якщо обсатвини свідчать про злочин), беруть до уваги Постанову пленуму ВСУ про моральну шкоду.
На цьому впринципі все, бо посилання на інші під законні акти є допоміжне і змінне в залежності від розгляду справи.

Проте нажаль ніхто не став аналізувати міжнародних договорів, які ратифікувала України (визнала частиною українського законодаства), нормативів міжнародних оргнізацій, практики ЄСПЛ.

Для прикладу даю ссилки для міжнародні документи двох авторитетних міжнародних організацій.

Міжнародні документи Всесвітньої медичної асоціації

Міжнародні документи Всесвітньої організації охорони здоровя 

Перечитуючи положення цих міжнародних документів, мені стало зрозуміло чому коли закордонні лікарі приступали до лікування мені тричі в різні дні пояснювали все що буде при лікуванні, що будуть робити, для чого, які можуть бути ускладення, які є ризики і тому подібно, а вже після цього мені давали підписувати документи.
Якщо лікарі чогось не знали то вони так і казали що не знають і  що вивчають проблему, відкрито говорили де є проблеми і із здоровям і як планують їх вирішувати.

Можна все "списувати" що там закордном кращі зарплати лікарів, що там краща апаратура, що там кращі лікарні і тд, але проблема в самих людях.
Я пропоную допомогти нам (пацієнтам) змінитись в кращу сторону лікарям, навіть якщо для цього треба відкласти все і почати допомагати.
Можна їм щось порадити, можна їх просити або вимагати, а можна їх приятгувати до відповідальності за їх помилки в роботі.
Я особисто знаю багатьох українських лікарів, які є міжнародного рівня спеціалістами, але набагато більше є лікарів, які нажаль інколи замість лікування шкодять здоровю пацієнта.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи