Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
13.07.2022 22:49

Чому екс-керівник АРМА отримав підозру і як це стосується російських активів

Заступниця голови фракції "Слуга Народу" у Верховній Раді, заступниця голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики

Підозри колишнім чиновникам агентства – нагадування, що правосуддя в Україні можливе і воно обов’язково наздожене схематозників

Історія про те, як правосуддя наздоганяє схематозників. Екс-голова АРМА Антон Янчук отримав підозру у справі про розтрату майна на 400 млн гривень, яке було передано в АРМА на зберігання. Один з епізодів, які вмєняють чиновнику – справа Ашану, яким активно займалась наша Парламентська спецкомісія по захисту інвесторів.

Реформа АРМА – це тема, якій я присвітила півтора роки роботи в парламенті. Про проблеми в АРМА я дізналась від бізнесу. Тоді виявилось, що орган, створений в рамках антикорупційної реформи, сам по вуха погряз в корупції. Причиною стали заширокі повноваження АРМА, які давали можливість арештовувати та продавати будь-яке майно до вироку суду: громадян, бізнесу – не важливо. І тут були просто колосальні зловживання.

В результаті в Нацагентстві, яке мало б управляти майном злочинців, фактично утворилась злочинна група, яке відбирало майно у бізнесу та продавало його за заниженою вартістю потрібним людям.

Сьогодні екс-голова АРМА, який був звільнений ще у грудні 2018 року, отримав підозру. Сума зловживань, у яких підозрюється вже екс-чиновник, складає 400 млн грн (!).

Після звільнення Янчука агенцією в статусі в.о. керували його радники, які за півтора роки роботи теж отримали підозри за спроби привласнити собі кошти, які були передані в управління АРМА, там йшлося про суму у 400 тисяч доларів.

Ми боролись за реформу АРМА півтора роки і сьогодні вона нарешті ухвалена. АРМА не може продавати майно до вироку суду, за виключенням майна, яке швидко псується. Або ж за згодою власника. Корупційні ризики ми вичистили із законодавства. А перший проведений після реформи АРМА аукціон, де була реалізована олія на суму понад 3 млн доларів – вперше за ринковою ціною.

Зараз, зважаючи на роль АРМА в процесі конфіскації російських та білоруських активів, вважаю, ця реформа виявилась подвійно важливою.

Підозри колишнім чиновникам агентства – нагадування, що правосуддя в Україні можливе і воно обов’язково наздожене схематозників. Як і парламентський контроль, який продовжить ретельно слідкувати за діяльністю АРМА.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи