Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
19.06.2017 12:42

З 10 червня 2017 видачу дозвільних документів на будівництво зупинено

Адвокат. Proskura Kovalov & Partners LF

Відповідно ані фізична, ані юридична особа не має права розпочати підготовчі або будівельні роботи без дотримання вищезгаданої дозвільної процедури, недодержання якої є самочинним будівництвом.

Із набраннямчинності ЗУ «Про внесення змін до деякихзаконодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», порядокоформлення дозвільних документів тепер визначатиметься не за категорієюскладності об’єкта будівництва, а за класом наслідків (незначний, середній,значний).

Відповідно навиконання вищевказаного Закону, Кабінет Міністрів України мав внести відповіднізміни до Порядку виконання підготовчихта будівельних робіт та затвердити нові форми дозвільних документів(повідомлення, дозвіл тощо).

Як відомо 7червня 2017 року КМУ прийняв ряд постанов на виконання ЗУ «Про внесення змін додеяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».

Серед інших такожбуло внесено зміни до Порядку прийняттяв експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затверджено нові формидекларацій про готовність об’єкта до експлуатації та інші форми документів.

Однак вноситизміни до Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт (Постанова КМУ №466 від 13.04.2011р.), які до Порядку ведення єдиного реєстру дозвільних документів (Наказ Мінрегіонбуду №92 від 24.06.2011р.),Кабінет Міністрів виявився неготовим,незважаючи на те, що вищезгаданий Закон був прийнятий ще 17 січня 2017 року.

Тобто насьогоднішній день відсутня можливість направити як повідомлення про початоквиконання будівельних робіт або повідомлення про початок виконання підготовчихробіт до органів ДАБІ, так і отримати дозвіл на виконання будівельних робіт.

Відповідно аніфізична, ані юридична особа не має права розпочати підготовчі або будівельніроботи без дотримання вищезгаданої дозвільної процедури, недодержання якої єсамочинним будівництвом.

Такі випадки неефективноїроботи уряду щодо несвоєчасного внесення відповідних змін у нормативно-правовіакти, затвердження нових бланків, типових форм тощо, трапляються не вперше.

Звісно що пересічнігромадяни та бізнес, як і завжди, опиняються в умовах, коли не можутьскористатися правом, передбаченим Законом та щодо якого не розроблені механізмийого реалізації.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net