Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.09.2019 13:54

Гроші люблять тишу, або жодного слова про 44,2 млрд грн

Керівник напрямку з питань державної допомоги юридичної фірми "ADS Legal Group"

У проект бюджету - 2020 закладено 44,2 млрд грн втрат від надання державної підтримки у формі податкових пільг.

Зазвичай коли йдеться про програму державної допомоги суб’єктам господарювання у формі податкових пільг, прийнято вважати, що заздалегідь визначити обсяги такої допомоги неможливо. Адже важко передбачити, скільки саме суб’єктів підприємств та з якими фінансовими показниками стануть отримувачами такої допомоги.

Все ж, зробити певні оцінки можливість є.

Наприклад, при формуванні проекту державного бюджету України.

Оцінки прогнозної суми втрат бюджету у 2020 році, здійснені розробниками Бюджету – 2020 на базі звітних даних ДФС щодо обсягів пільгового оподаткування викладені у Переліку пільг з податків і зборів (обов'язкових платежів) із розрахунком втрат доходів Зведеного бюджету України від їх надання у 2019 році та прогнозом втрат на 2020 рік.

Так, за зазначеними оцінками, у 2020 році прогнозна сума втрат бюджету України від застосування податкових пільг становитиме понад 44,2 млрд грн.

У зв’язку з чим виникають питання:

• Яка частка з цих 44,2 млрд грн становить державну допомогу у розумінні Закону України "Про державну допомогу суб'єктам господарювання"?

• Яка частка з цих 44,2 млрд грн була повідомлена до Антимонопольного комітету України як нова державна допомога?

• Яка частка з цих 44,2 млрд грн є недопустимою для конкуренції та не могла би бути надана у країнах, в яких дбають про захист та розвиток конкуренції?

• Чи буде взагалі здійснено оцінку допустимості для конкуренції цієї державної допомоги?

Відповіді на ці питання міг би дати Антимонопольний комітет, адже за нормами статті 35 Бюджетного кодексу України, у разі, якщо бюджетний запит передбачає надання державної допомоги суб’єктам господарювання за рахунок державного бюджету у будь-якій формі, головні розпорядники бюджетних коштів додають до бюджетного запиту копію рішення Уповноваженого органу з питань державної допомоги, прийнятого за результатами розгляду повідомлення про нову державну допомогу або справи про державну допомогу відповідно до Закону України "Про державну допомогу суб’єктам господарювання".

P.SНезаконна державна допомога, у разі визнання її недопустимою для конкуренції, підлягає поверненню до бюджету у повному обсязі.

*Для порівняння: протягом усього 2018 року АМКУ прийняв рішень щодо державної підтримки та допомоги суб’єктам господарювання на загальну суму 32,3 млрд грн.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи