"Особливий статус" кажете?
Нам під виглядом «повернення наших територій» хочуть вдягнути на шию такий от хомут?
Схоже треба звикати до реальності, де ходіння на акції протесту стає частиною життя – так само як донедавна були походи до волонтерів. Бо очевидно, тільки активна позиція патріотичної частини громадян наразі утримує владу від категоричних поступок Кремлю.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, перебуваючи в Німеччині заявив таке: «Ми пропонуємо Росії дуже просте рішення, що ми ніколи не будемо перетинати наші червоні лінії, якими є суверенітет і контроль нашого кордону. Замість цього ми готові говорити про особливий статус цих регіонів у межах України, але без права накладати вето на будь-які загальнонаціональні рішення». Я перепрошую, тобто чинний український уряд готовий повертати окуповані райони ОРДЛО не як райони у складі областей унітарної держави Україна, а всупереч Конституції, створювати в Україні федеральні утворення?
Я нагадаю – до 2014 р. ми мали таке утворення в своєму складі, це був півострів Крим. Автономна республіка Крим теж не мала вето на загальнонаціональні рішення. Вона всього лише була розсадником проросійських антидержавних організацій, постійно розбурхувало мовне питання, стримувала інтеграцію України до ЄС і НАТО та була своїм регіоном для проросійських політиків. Все решту ті політики робили у ВР самі – аж до продовження оренди Чорноморського флоту РФ, яка завершилася окупацією Криму.
Нам під виглядом «повернення наших територій» хочуть знову вдягнути на шию такий от хомут? А це ж іще не кінець питань. Мене дуже цікавить, що це за «особливий статус» планує для тих територій зелений уряд? Наприклад, нещодавно у так званій ЛНР єдиною державною мовою проголосили російську – українська там зараз викорінюється як явище. Ця «новація» буде входити до умов «особливого статусу», чи терористів ЛНР чемно попросять в період дитинства трошечки повивчати мову, яка за Конституцією нашої країни – єдина державна? А як у той «особливий статус» вписується наявність на територіях так званих ДНР та ЛНР осіб, які воювали проти українських силовиків зі зброєю у руках – і убивали наших солдат? Вони все ще терористи і бандити – чи стануть раптом стороною конфлікту?
І не треба апелювати до угод підписаних президентом Порошенко восени 2014 р. – ті угоди зруйнували самі ж терористи ДиРи, коли розпочали бойові дії. Дитині зрозуміло – ішлося тоді про передишку для ЗСУ перед боями набагато важчими (ними стали бої у ДАП та біля Дебальцева). Все решта було словісною лузгою, яку за президента Порошенка ніхто й не починав виконувати. Навіщо реанімувати ті ідеї зараз? Аби просто перестати стріляти?
А де гарантія, що «території з особливим статусом» не стануть плацдармом для подальшої експансії в Україну? Де гарантія, що вони не стануть розсадником проросійської пропаганди на Запорізьку, Дніпропетровську, Харківську та Херсонську області? Що під маркою «замирення» в тих областях не з’являться схрони за зброєю та підготовлені бойовики? Що не почнеться там терор проти патріотів і ветеранів?
Можна було б довго просторікувати про причини таких заяв Кулеби, якби не прикра деталь. Саме чинний голова Офісу президента Єрмак поставив підпис під рішенням про створення Консультаційної ради з терористами ДиРи, по факту – про прямі переговори з бойовиками. Щойно після повернення з Німеччини міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що про Консультаційну раду можна забути. Але ж Єрмака за підписаний документ навіть не пожурили.
А щойно в комітеті Верховної ради нардепи від «Слуги народу» і ОПЗЖ провалили голосування за проект постанови про заяву ВР щодо спроб водопостачання до окупованого Криму. Про таке відновлення раніше говорили голова фракції СН Давид Арахамія, нардепи Камельчук, Арістов і Гетьманцев, прем’єр Шмигаль, тощо. Тривожні новини надходять з самого Криму – там ніби уже ударно будують водогін.
Чує моє серце – треба звикати до реальності, де ходити на акції протесту стає нормою. Сліпим треба бути аби не помічати спроб реваншу.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411