Спекуляції на військових
Уже не перший рік триває протистояння мешканців Святошинського району м. Києва із забудовниками по вул. Львівській, 15
Уже не перший рік триває протистояння мешканців Святошинського району м. Києва із забудовниками по вул. Львівській, 15.
Земельна ділянка площею 4,5528 га по вул. Львівській, 15 на праві постійного користування належить Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України, яке уклало інвестиційний договір з приватною структурою на будівництво житлового комплексу.
Місцеві мешканці з самого першого дня будівельних робіт виступають категорично проти цього будівництва, адже на вказаній території була зелена зона із сотнями вікових дубів і сосен та нововиявлена пам'ятка архітектури – Маєток козацького роду Мировичів. До речі, у Мировичів гостював і перший президент України Михайло Грушевський.
З початком будівельних робіт садиба зникла з реєстру новиявлених пам'яток і була розібрана. Так само знищені прадавні дерева.
Забудовник жодним чином не звертає уваги на думку громади. Адже окрім питань, пов'язаних зі знищенням дерев та садиби Мировичів, є ще й інфраструктурні проблеми. Наприклад, проект будівництва житлового комплексу не передбачає зведення жодного соціального об'єкта – школи, дитячого садочка, лікарні. А збільшення населення мікрорайону суттєво посилить навантаження на них. Уже зараз дитячі дошкільні заклади Святошинського району переповнені.
З огляду на високу соціальну напругу у Святошинському районі, закликаю Головне управління розвідки Міністерства оборони як землекористувача відмовитись від цієї ділянки та разом з Київземом підшукати для будівництва інший майданчик, придатний для зведення житла. Переконаний, що нова влада не зацікавлена у конфлікті з киянами. Конфронтація з місцевими мешканцями – це не найкращий вихід із ситуації.
Якби забудовники і нові керівники Міністерства оборони пішли на контакт з місцевими мешканцями, то конфлікт можна було би вичерпати. Я думаю, якщо переглянути цей проект і врахувати інтереси мешканців, наприклад, будувати не 50 тис. кв. м житла, а 10 тис. кв. м і всі їх віддати військовослужбовцям, то люди не будуть виступати проти цього будівництва. Наприклад, якщо це житло, в тому числі, буде передане й військовослужбовцям, переведеним із Криму.
Натомість у чинному інвестиційному договорі передбачено передати військовим лише 7% квартир у новобудовах. Це утричі менше, ніж планувалось попередньою інвестиційною угодою. Звісно, люди обурені таким фактом. Адже наразі це будівництво не захищає ані інтереси військових, ані мешканців сусідніх будинків. Фактично забудовник спекулює на темі житла для військових.
Враховуючи, що ця проблема створена попередньою владою, закликаю нове керівництво Міністерства оборони або переглянути проект будівництва з урахуванням пропозицій місцевих мешканців, або відмовитись від цієї ділянки і разом з Київземом підібрати інший майданчик.
Так, пошук альтернативних земельних ділянок у Києві – це непроста справа. Але є низка військових містечок, які зараз не використовуються, і на їх території можна зводити житло для військовослужбовців. Чому ніхто не будує будинки для військових на території військових містечок? Вони прекрасно підходять для цього. Натомість вирубують дерева і зводять будинки в центрі житлового мікрорайону, інфраструктура якого не пристосована для суттєвого збільшення кількості мешканців.
Ще раз закликаю нове керівництво Міністерства оборони дослухатися до думки людей і врахувати їхню позицію. Адже даний проект – це наслідок негативної діяльності попередньої влади. Сподіваюсь, новий Міністр оборони врахує позицію святошинців. І житло для військовослужбовців буде збудовано без шкоди для довкілля і мешканців сусідніх будинків.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87037
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11223
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9236
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5706
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5379