Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.02.2016 09:08

Заробітчани замість МВФ, або де взяти кошти у бюджет

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради. Експерт із питань аграрної політики

Можна створити умови, коли українці з усього світу вкладатимуть кошти, а можна постійно пробувати “витиснути” ці кошти через податкові механізми.

Суми коштів, які українські мігранти щорічно переказують додому, перевищує усі інвестиції іноземних компаній та допомогу міжнародних донорів разом взятих. До таких висновків прийшли дослідники у рамках проекту за підтримки Міжнародної організації з міграції.

Мені здається, заробітчанам варто створити свою неурядову організацію. Дане утворення має диктувати умови уряду і парламенту, за які закони і які рішення в Україні голосувати. Ми звикли слухати тільки МВФ, який позичає кошти на певних, часто жорстких умовах, і зовсім зневажаємо думку людей, які дають кошти без жодних вимог і готові були б їх вкладати у реальний сектор економіки, якщо б політики створили належні умови для таких інвесторів мігрантів з України.

Український народ повинен мати більше важелів впливу на рішення уряду та парламенту, зокрема у питаннях оподаткування і формування бюджету, бо саме прості люди, як показує практика можуть бути головним та незалежним джерелом інвестицій в Україну, за які наша держава не повинна буде влазити у кабальні умови

У світовій практиці є достатньо прикладів, коли саме мігранти і діаспора допомагали своїй батьківщині. Свого часу євреї допомагали становленню Ізраїлю, в тому числі за допомогою своїх коштів. Вихідці з Ірландії допомагали на початку минулого століття своїй країні. У всіх випадках держава походження мігрантів повинна створювати максимально сприятливі умови для таких інвестицій. Бо ці кошти не обтяжені борговими зобов’язаннями. Натомість в Україні досі були лише спроби оподаткувати цю інвестицію.

Переконаний, що це не єдине джерело додаткових коштів, які Україна може вкладати у розвиток без зовнішніх запозичень. За приблизними підрахунками через скасування спецрежиму ПДВ та єдиного сільськогосподарського податку для аграріїв галузь недоотримає близько 20 млрд гривень. Це ті кошти, які могли бути інвестовані у виробництво, створення робочих місць. Тут питання в принципі, яким керується уряд і парламент. Можна створити умови, коли українці з усього світу вкладатимуть кошти, а можна постійно пробувати “витиснути” ці кошти через податкові механізми. При цьому значна частина отриманих таким чином грошей піде на оплату міжнародних боргових зобов’язань, а не розвиток країни.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]