Прогнози на червень: російські привіти та внутрішня гризня
Cаме російська внутрішньополітична ситуація значною мірою визначатиме ситуацію з екстремами в Україні в перший місяць літа.
Травень,не зважаючи на суперзаполітизованість його свят, спочатку давав надію назатишшя. Ні голодних бунтів, пов’язаних з підвищенням комунальних тарифів, нінаступу сепаратистів на Донбасі, який постійно пророкують від початкуперемир’я.
Алепостсвяткове відчуття спокою – оманливе. Як показує сумна статистика, втратиукраїнських військових у зоні АТО продовжують зростати. Безповоротні – варифметичній прогресії – 35 загиблих (26 у квітні, 21 у березні). Натомість кількістьпоранених зросла різко – 208 (100 у квітні, 93 у березні). Швидше за все, - цеговорить про збільшення провокацій - «сліпих» обстрілів українських позицій.Тому про повне примирення поки що не йдеться. І бої у Мар’нці це доводять. Хоча,«рупор промацування потенційних можливостей Кремля» Жириновський заявив, щопора закінчувати цю «бодягу» і дотримуватись «Мінська-2». Ось так, після фільмупро Крим сепаратисти на Донбасі для «імператора» стали «рускім міром другогосорту», а тепер – «бодягою».
Самеросійська внутрішньополітична ситуація значною мірою визначатиме ситуацію зекстремами в Україні в перший місяць літа. Справа в тому, що 12 червня – ДеньРосії. У «країні видовищ» кожне наступне свято вимагає більшої помпезності, ніжпопереднє. Минулого разу можна було намахати прапорами «кримнаш» на 86%підтримки Путіна. Але, економічна блокада, зниження добробуту в Росії і «царське»бажання пробити рейтингову стелю вимагають або маленьких перемог всерединікраїни, або великих трагедій у сусідів. Можна було б до свята нарешті загаситилісові пожежі в Бурятії, але – краще довести стабільність на прикладі дестабілізаціїв іншій країні. Зрозуміло в якій.
Ускладнюєтьсяситуація в Криму. Росія випробовує нові важелі посилення лояльності населення.Верховний суд РФ визнав законним віджим майна на півострові. І, щоб несумнівались у цілеспрямованості цієї акції, уряд Росії схвалює законопроект про знесення самобудіву Криму без суду. Зрозуміло, що більшість власників самобудів «випадково»належить до найменш лояльної окупантам групи – кримських татар. Якщо тиукраїнський патріот, то віддавай майно за свої переконання та лишайся з однимпрапором. До речі, як показала реакція окупантів на роковини депортаціїкримських татар, за нього також можуть затримати. Навіть не за прапор, а за те,що комусь здалось, що він був.
Внутрішняситуація в Україні також підливає відро бензину в палаючий ешелон нафти. Червеньє останнім повним місяцем політичного сезону. А це говорить про те, що йоготреба закінчити так, «щоб пам’ятали». Зростання цін на все та гальмуванняреформ не дозволяють це зробити гідно. Тому, інший варіант – зробити цеголосно. Щоб піплу було що обсудити до осені.
Із меркантильної точки зору. Мертвий сезон на те і мертвий, що в цей час ніхтоне приймає важливі кадрові рішення. Тому, саме у червні можна очікуватинайспекотнішу боротьбу за те, щоб утримати або отримати владні крісла та зробитись«недоторканими» до початку нового політичного сезону. Тому, маса інфобруду,чорного піару один на одного, - це краще, що може нас очікувати в першійполовині літа. Тим більше, що скоро місцеві вибори. І кандидат у багні по поясвиглядає краще, ніж кандидат у багні по горло. Неважливо, евфемізм це чи ні.Головне – результат.
7червня виповнюється річниця президенства Петра Порошенка. Прогресивна частиналюдства почала святкувати його ще з 25 травня – дня виборів. А найрадикальна – змоменту останнього підриву магазину «Рошен» у Києві. До речі, це не першийнапад на мережу, яку вже рік обіцяє продати Президент. Станом на 11 січняпрес-служба «Рошену» нарахувала 4 напади на магазини. Проблема у нападі назаклади, що пов’язані з Президентом, полягає не в стільки у пошуку винних,скільки у цілеспрямованому формуванні у громадській думці персоналізаціївідповідальності за провальність реформ у державі. Мусування у ЗМІ невиконанимиобіцянками Президента – це ще не гірший варіант відсвяткувати річницю. І найголовніше- невідомо від кого можна очікувати більшого багна – ззовні чи від своїх.
Власнечервень має і святкову для України дату. День Конституції. На жаль, уже класичнимистали загрози провокацій під час масових заходів та «російських вітань» накшталт наступу на минулий День незалежності.
Учервні почне проглядатись питання вступної кампанії. Щонайменше 6 разівдоведеться перетнути випускнику, який закінчив школу в окупації, лініюзіткнення для отримання всіх необхідних документів для вступу до вишів вільноїУкраїни. Непроста ситуація поглиблює відчуження між державою та українцями вокупації. Ми втрачаємо підтримку «там», а це означає, що настрої різних частин Українибудуть поляризуватись і далі.
Сьогодніукраїнський народ фрустрований, а це формує недовіру і до органів влади і до їхспроможності оберігати та захищати пересічного громадянина. І найнебезпечнішою тенденцієює легітимація насилля як засобу захисту інтересів. І подолати її може немертвий сезон чи паперові реформи, а реальні зміни, які відчують усі.
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Як соцмережі змінюють бізнес Ірина Кононенко 19.02.2025 14:13
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 206
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 202
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року 74
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 72
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році 66
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2494
-
Латвія закупила в Росії зброю майже на 800 000 євро. Це рекорд
Бізнес 2336
-
"Рахувати кожну копійку". Гетманцев закликав до жорсткої фінансової політики в Україні
Фінанси 1999
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1866
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1558