Ми здобули? Рік після Майдану
Річниця Майдану: підсумки підводити ще зарано
Поки українці відзначали річниці Євромайдану та Помаранчевої революції, ярозмірковував про те, що ж змінилося в нас та в нашій країни за цей час.
На моє запитання про зміни більшістьвідповідає не про політичні, економічні чи соціальні показники, євроінтеграціюта інші ефемерні для передвиборчих обіцянок речі, а про те, як зміниласяментальність українців за цей рік. Народ дійсно намагається об’єднатися, щобразом вистояти проти біди. А що ж іншого нам лишається, коли влада не виконуєте, про що кричала з Майдану?
Безвізовий режим і досі не введений,а євроінтеграція України так і не розпочалася, навіть Індекс Східногопартнерства, що оцінює зближення країн регіону з ЄС, свідчить, що Україна досілишається на останньому місці рейтингу серед країн, що підписали Угоду проасоціацію. Попереду нас не тільки Грузія, а й Молдова.
Я вбачаю причину падіння авторитетуУкраїни як міжнародного гравця в тому, що по-перше, ми так бездарно втратилиКрим, а по-друге, в тому, що ЄС бачить: жодна серйозна реформа в Україні досіне відбулася. Так, досі не запроваджено реформи в галузі енергетики – і ценайбільше хвилює вже не стільки Україну, скільки наших західних партнерів.
Ми перейшли до Конституції 2004року, а влада ніби мала стати відкритішою. Окрім фотографій прем’єра, що літаєлоукостом, інших досягнень на цій ниві я не бачу. Так, є закон продержзакупівлі та створено Антикорупційне бюро. Але вони працюють такнеефективно і з таким запізненням, що досі ми й не чули про жодну гучну справуз протидії корупції. Усе тому, що лише 25 січня 2015 наступного року вступить усилу Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України», який прийнялизовсім нещодавно – 14 жовтня. Чому ж влада так зволікає і на що витрачає час?Додам, що й реальна люстрація поки що не розпочалася. Процедура заборони КПУбула зірвана: Київський суд призупинив розгляд позову про заборону цієї політичноїсили. Але, на щастя, українці самі зробили свій вибір і самостійно не допустиликомуністів у парламент нового скликання.
Окремо хочу сказати про ситуацію наСході. Бойові дії, які на самому початку не те, щоб не сприймалися серйозно,але ж ніхто не вірив у те, що антитерористична операція затягнеться ажнастільки, а нашим ворогом виявиться наближчий сусід. Навесні про Донбасказали: ми ж бо один народ, ми зможемо привернути їх до себе. Ходили навітьанекдоти:
— Хлопці, а ви з Донбасу?
— Да, а шо?
— АТО!
Але зараз, коли загинули вже тисячілюдей, не до сміху. Виявилося, що навіть всередині одного, такого миролюбногонароду, як українці, може спалахнути справжня громадянська війна, кінця й краюякій, всупереч обіцянкам Порошенка, так і не видно. Мирний план не працює, і якби зараз не вирішила влада, яку б долю не спіткав Донбас, це все одно виявитьсядля України самими втратами.
Але не можу не сказати: багато чогопозитивного відбулося в нашій державі за цей час. І подякувати за це ми маємо впершу чергу самим українцям, які навіть у кризовій ситуації створюють новіробочі місця, ведуть бізнес, проводять культурні заходи, намагаютьсяпідтримувати один одного і фронт. Та поки що, це єдине, що ми здобули за цейрік.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427