Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
01.11.2013 13:00

Кредитні картки та їх пастки (продовження)

ГО "Інститут фінансових технологій"

Кредитка це зручно, але спершу прочитайте договір, щоб не виникало в подальшому фінансових непорозумінь.

Напередодні ярозповідав про прикрі ситуації, які виникають під час сплати плановихплатежів по кредиту. Тепер ми поговоримо про реальну вартість готівковогокредиту через банкомат.

Згідно умов кредитного договоруклієнт повинен вчасно, до визначеного терміну, вносити кошти на свій картковийрахунок. Цей платіж може сягати чітко визначеної суми чи встановлений відсотоквід залишку по картковому рахунку. В більшості випадків банки встановлюютьвідсотковий платіж на залишок, який в залежності від банківської установиколивається від 5% до 10 %.

Розраховуючи цей платіжпереважна більшість українців, забуває додати до основного платежу нарахованіпоточні платежі за користуванням кредитом, а саме відсоткову ставку, яканараховується за період користування кредитом, а також різного роду платежі,які можуть виникнути за час користування кредитом.

Давайте порахуємо,скількиприблизно буде коштувати нам готівковий кредит через банкомат. Суму длярозрахунку визначимо 10000 грн.

1.      За готівкову операцію з вас знімуть 4 %комісії, тобто 400 грн., які додадуть до тіла кредиту.

2.      Суму готівкового кредиту застрахують домоменту його погашення. Кожного місяця до вашого тіла кредиту буде додаватисястраховий платіж. В цьому випадку в розрахунках можуть виникнути нюанси поставці, як правило страховий платіж становить 0,4 % від залишку тіла кредиту, внашому випадку ви думаєте, що це 40 грн., а от і ні, ви забули додати 400 грн.за готівкову операцію, яку ви провели при знятті готівки. В нашому випадкустраховий платіж буде нарахований на 10400 грн., та буде становити 41,6 грн.

3.      Відсоткова ставка за користуваннякредитом в переважній більшості банків по таким кредитам становить 3% за місяцьна залишок суми, але бувають вельми цікаві винятки із правил, рекомендую проглянутисвій договір. Але в нашому випадку нарахування за користування кредитом вжебуде прораховано з суми 10441,6 грн., та становитиме 313,25 грн.

  Розрахуємонаш перший плановий платіж, який згідно договору повинен становити ну наприклад5% від залишку по кредиту:

 10000 грн. + 400 грн. + 41,6 грн. + 313,25грн. = 10754,85 грн./100*5= 537,74 грн.

  Наш місячний плановийплатіж при 5% на залишок по кредиту становить 537,74 грн. Якщо ви невірнорозрахували даний платіж, то вам банк добавить штрафні санкції відповідновашого кредитного договору.

Кредитка це зручно, алеспершу прочитайте договір, щоб не виникало в подальшому фінансовихнепорозумінь.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net